Winter Modern Championship

Izveštaji sa turnira

Moderators: Che Guevara, CHuPa, jupiter, gile, radule, Anatar

Pillar
Korgi
Status: Offline

Winter Modern Championship

Postby Pillar » 13 Dec 2019, 03:12

Pozdrav svima,
Pored izveštaja sa Grujinog EDH kjuba, ovo će mi biti "prvi pravi izveštaj" sa nekog većeg turnira.

Elem, turnir u pitanju je bio Modern na GamesConu, a ja sam se odlučio za Amulet Titana, dek koji me je oduševio iste sekunde kad sam ga uzeo u ruke. Lista mi je bila poprilično standardna, s tim što sam se odlučio da je bolje da igram bez Karn, the Great Creator.

Put do Sava Centra je bio uzasan, zato što gradski prevoz izgubi svu moguću funkcionalnost čim padne kiša. Utrčao sam do štanda, kako bih predao dek listu i prijavio se, jer je bilo rečeno da će se satnica na turniru strogo poštovati. Čekali smo da se pojave svi prijavljeni, i uspeli smo da počnemo sa turnirom u 1, iako je bilo predviđeno da se počne u 12.

Nisam siguran koliko je tačno bilo ljudi, ali nas je bilo dovoljno kako bismo igrali 5 rundi pa top8.

R1: Ivan Bježančević, Eldrazi Tron
Spoiler: show
Sedam preko puta svog prvog protivnika tog dana, rukujemo se, ja dobijem die roll.
G1: Zadržavam ruku posle maligana na 6, imam sakuru, amulet i pact. Spuštam forest u sakuru, moj protivnik spušta Eldrazi Temple i Dismemberuje mi Sakuru. Ja moram prirodno da spuštam lendove, protivnik mi odigra Thought-Knot Seer, pojede mi Pact, ja sa vrha povlačim Titana.
G2: Zadržavam reasonably brzu ruku, protivnik mi spušta turn 2 Torpor Orb, u TNS u Karna koji nađe Lattice, predajem partiju.
G3: Maliganisem na 7, zadržavam ruku sa 2 Amuleta, 2 Pacta i 3 Landa (od kojih je jedan bio GR bounceland). Spustam Amulet, passujem potez, moj protivnik razmišlja dobrih par minuta i spušta mi Chalice na 0 ( :( ). Ja povlacim Force of Vigor sa vrha, spustam zeleni castle, predajem potez, protivnik mi spušta TNS, u responseu mu ubijam Chalice tako sto exilujem jedan Pact, on mi pojede drugi. Povlačim Cavern of souls, spuštam, protivnik mi odigrava jos jednog TNS i vidi samo GR bounceland. Povlačim Titana sa vrha, i ubrzo potom se moj protivnik predaje.

2/1, 1-0.

R2: Stefan Vasiljević, Mono R Goblini
G1: Otvara mi se sa hordom goblina u Piledrivera koje ja nikako ne mogu da očistim.
G2: Odigram Balotha u jednom trenutku, koji popije Goblin Grenade, i uspem nekako da se stabilizujem. Odigravam Titan, koji nadje Field + jos jedan land, stvorim 2 Zombie Tokena. Doktor mi povlači Legion Loylista sa vrha, i odigrava mi Goblin Warchiefa iz ruke, samo umirem u tom trenutku.

0/2, 1-1.

R3: Nikola Tasić, GR Valakut
Nažalost, gameova sa Tasićem se ne sećam najbolje. Znam da sam prvi game ja ubedljivo pobedio, dok je drugi game pripao njemu. Treći game su meni pobedila 2 Ghost Quartera (Vesuva je ušla kao kopija), koji su mu uništili Valakute, I Disdainful Stroke u trenutku kad je pokušao da castuje Titana sa samo 2 zelne mane (imao je Veil of Summer u ruci).

2/1, 2-1.

R4: Borislav Sevčik, Jeskai Stoneblade
G1: Bora je maliganisao na 5, i posle trećeg poteza sam već imao suviše threatova na terenu.
G2: Isto kao G1, samo su se uloge obrnule. Bora me je brzo zaključao iz partije uz T3ferija i Stonebladea sa crno zelenim mačem.
G3: Obojica smo zadržali po 7 karata, s tim što je mene spasao Castle Garenbrig, koji mi je omogućio da cheatujem na mani i odigram Titana potez ranije nego sto bi trebalo. Iako je Bora Pathovao Titana i imao Batterskull na terenu, uspeo sam da napravim dovoljno zombija od 2 Field of the Deada da probijem kroz Batterskull.

2/1, 3-1.

R5: Luka Jovanović, UR Gifts Storm, Intentional Draw, ulazim u top8 kao 3ći seed
3-1-1

Četvrtfinale: Tomislav Pučić, Amulet Titan
Pre partije obojica vrlo opušteno diskutujemo o tome kakve tačno liste igramo, pokazujemo sideboard jedan drugom, i komentarišemo šta ćemo ubaciti posle prvog game-a. Jedina razlika u našim listama je bila što je Tomislav igrao 2x Oko u mainu, i još jednog u sideboardu.
G1: Bio sam na pleju, jer sam imao bolje standings. Moj protivnik zadržava 7 karata, ja maliganišem na 6, zadržavam reasonable ruku. Otvaramo se apsolutno identično, s tim sto je meni pomoglo to što sam na pleju da budem potez brži. Otvorili smo se obojica sa Sakura-Tribe Scoutom u Azusu u Titana, s tim sto sam ja odmah posle našao još jednog titana, i napravio vojsku zombija uz pomoć 2 Fielda. Takođe sam uništio njegov Field Ghost Quarterom, pa je to samo još jače zapečatilo partiju u moju korist.
G2: Ja keepujem 7 karata, moj protivnik maliganiše na 5. Nažalost, tu se naš meč završava, jer je stao na 2 lenda dok sam ja hittovao sve land dropove i sva potrebna bića (titane).

Pred polufinale, pitaju Doktora da li bismo hteli da budemo u "feature matchu". On se nasmeje, kaže naravno, i zaključimo da su Gruja i Vulovic naši Brian David Marshall i Rich Hagon. Meni već postaje vidno neprijatno, nekako ne volim da budem sniman/slikan, uz to je generalno bilo suviše vruće u hali. Ja već i pre meča počinjem da se žalim kako će me doktor opet pregaziti Goblinima, na šta mi on kaže "znaš kako to ide; onaj od kog izgubis u Swissu, pobediš ga u top8".
Počinjemo mi naš prvi game, Doktor bira da igra prvi (bio je prvi seed), baca neki evil mojo na moj dek, maliganišem na 6, zadržavam okej ruku, uspem da nažem eksplozive, ali moj protivnik ima 3 bića, a sva 3 imaju različit mana kost. Pregaze me Goblini u naredna 2 poteza.
G2: Maligan na 5, otvaram se opet nešto sporije, uspevam da Abradujem Piledrivera, povlačim titana ali nemam mane da ga castujem, mislim da mi je falila tačno jedna, a za sve to vreme, mlate me Goblini. Pactujem ja za Balotha, odigravam ga, Doktor mi slammuje Blood Moon :( . Ja gledam, krenem da scoopujem, predomislim se, pogledam sideboard, vidim da su mi tu Forceovi, i ipak scoopujem. 5 sekundi kasnije izleće Gruja iz komentatorskog bootha ili kako god da se zove, smeje se, i kaze: "pa crni Marko, zar si izbacio Reclamation Sage-a" Na kraju se ispostavi da oni nisu videli da sam ja odigrao zeleni Pact koji nisam mogao da platim.

Završavam turnir kao treći, dobijam 10 MH1 bustera, dobijam 1x Silent Clearing, ali i deck box!
Ljudi sa kojima sam se tamo družio dok je trajao turnir su stvarno bili fenomenalni, i radujem se sledećem turniru ovakvog tipa.

Nadam se da ste uživali čitajući ovaj izveštaj napisan u sitne sate, i da ću dobiti priliku još koji da napišem!
hello
You see those warriors from Hammerfell? They've got curved swords. Curved. Swords.

Scepty

Re: Winter Modern Championship

Postby Scepty » 13 Dec 2019, 09:27

симпатичан извјештај

CHuPa
Čuniorov ćale

Postby CHuPa » 13 Dec 2019, 11:22

gobosi bili prvi ili ...?
Ima nade za trcanje.... hamster

Soundwave

Postby Soundwave » 13 Dec 2019, 11:24

eusa_clap eusa_clap eusa_clap
Someday, someone will best me.
But it won't be today, and it won't be you.

Pillar
Korgi

Postby Pillar » 13 Dec 2019, 11:37

CHuPa wrote:gobosi bili prvi ili ...?

Pobedio je Magda sa Valakutom u finalu
You see those warriors from Hammerfell? They've got curved swords. Curved. Swords.

CHuPa
Čuniorov ćale

Postby CHuPa » 13 Dec 2019, 11:40

Omladino.... više sreće sledeći put. Svaka čast na 3. mestu u toj konkurenciji (30+ igrača).
Ima nade za trcanje.... hamster

Grujah

Postby Grujah » 13 Dec 2019, 15:47

happy happy happy happy happy happy

Klepic

Postby Klepic » 13 Dec 2019, 18:24

eusa_clap
Float like a butterfly, sting like a bee.

Luhva

Postby Luhva » 19 Dec 2019, 13:17

Grujah wrote:https://www.youtube.com/watch?v=UHE_-nnJqbY

Kad si izgovorio Stefan Veselinovic mal nisam pao sa stolice :D Doktore gde je kosa :D

Btw sjajan video.

Return to “Izveštaji”