Edeste!

Deo za početnike...

Moderators: Che Guevara, CHuPa, jupiter, gile, radule, Anatar

Rejz
Status: Offline

Edeste!

Postby Rejz » 25 Jul 2019, 12:58

Cao svima,

Moze se reci da sam nov u MTG svetu. Tamo negde pocetkom 2000ih sam prvi put probao magic i to putem MTGO, a ubrzo i uzivo u nekom klubu u Narodnog fronta (mozda zmaj, ne secam se), ali je ovaj pokusaj bio kratkog veka. U medjuvremenu sam igrao razne karticne igre i zakljucio da mi se najvise svidja draftovanje kao format, iako sam i dalje potpuni duduk za to.

Fast-forward na Jul 2019, instalirao sam MTG Arenu i odusevio se, gledam Ben Starka kako draftuje, citam clanke po netu, slusam pomalo Limited Resources podkaste i voleo bih da (ponovo) pocnem da igram MTG uzivo, upoznam ljude koji vole ovu igru i zele da pomognu pocetniku.

Za pocetak imam samo 1-2 pitanja, gde i kada se odrzavaju draftovi, jel ima nesto tipa jednom nedeljno u nekom klubu? Takodje, ako neko zeli da zajedno draftujemo u Areni (share screen), i samim tim mi pomogne da brze naucim, slobodno nek se javi.

Da ne zaboravim, voleo bih i decu da naucim da igraju MTG, iako su jos mali, stariji obozava drustvene igre i karticne igre. Sta bi tu bilo pogodno uzeti da krenemo zajedno u MTG avanture? :)

Poz,
Vasa

GayLifeGain

Re: Edeste!

Postby GayLifeGain » 25 Jul 2019, 13:11

Rejz wrote:zakljucio da mi se najvise svidja draftovanje kao format

Moj Čo'ek :lol:
Za pocetak imam samo 1-2 pitanja, gde i kada se odrzavaju draftovi

Konkretno, uglavnom su vikendom draftovi, u svim klubovima (C22, Conflux, Hidra i ponekad Astal). Svi imaju svoju grupu na fejsu, i preporucujem da se uclanis kako bi video kad je sta. U C22 imas sad u petak i u nedelju, a subota i nedelja bi trebalo da su u Confluxu i Hidri(nisam 100% siguran, mozda gresim)

Da ne zaboravim, voleo bih i decu da naucim da igraju MTG, iako su jos mali, stariji obozava drustvene igre i karticne igre. Sta bi tu bilo pogodno uzeti da krenemo zajedno u MTG avanture?

Kontam da su Planeswalker spilovi najbolji za pocetak, oko 1600din su, dobijas jedan sasvim obican spil za igranje od 60 karata, a i dobijes 2 bustera uz to(kako bi te navukli, jelte). Upoznaju te sa igrom, zabavni su za deckbuilding i dalju nadogradnju.
Imam par poznanika u Americi koji su svoje klince navukli na MTG preko Commander formata
Spoiler: show
to je Multiplayer format namenjen da bude zabavan. izaberes jedno legendarno bice kao commandera, i u njegovim bojama napravis spil od 99 karata gde ne sme vise od jedne kopije karte.Broj igraca nije ogranicen, pa mozda postane neke porodicno druzenje, sta znam cleo (https://magic.wizards.com/en/content/commander-format)

Nadam se da sam bio od iole kakve pomoci :) Dobro dosao, i dugo nam ostao!
Madison Spaghettini Papadopoulus, Student at Westley School of Performing Arts.
1/4 Greek, 3/8 Italian, 5/16 sharpeinian and 1/32 Glutonian, Full bred American Mutt!

Rejz

Postby Rejz » 25 Jul 2019, 13:52

Hvala puno na odgovorima.

Bio sam par puta sa drustvom u C22 ove godine i u Astalu, samo sto je to zezancija uz razne drustvene igre, nema tu mnogo razumevanja za MTG nazalost :cry:

Dosao bih na draft u nedelju najverovatnije, ali to moram da potvrdim. Kakva je ekipa, primate novajliju koji nema blage veze da igra magic uzivo? :D

GayLifeGain

Postby GayLifeGain » 25 Jul 2019, 15:21

Chill atmosfera u Confluxu i C22, u Hidri nisam draftovao. Novi ljudi su uvek dobrodosli :) A i kontam upoznat si kako draft ide, sve ostalo opusteno dok se naviknes uzivo da igras. Jedino malo proucis sam set da znas sta da ocekujes (https://dotesports.com/news/m20-draft-g ... -mechanics npr) (ili https://draftsim.com/M20-pick-order.php)
Madison Spaghettini Papadopoulus, Student at Westley School of Performing Arts.
1/4 Greek, 3/8 Italian, 5/16 sharpeinian and 1/32 Glutonian, Full bred American Mutt!

Rejz

Postby Rejz » 25 Jul 2019, 21:41

Vidimo se sutra ;)

Sad malo gledah po netu, jel ima kod nas da se uzmu ti besplatni welcome dekovi sa 30 karata?

Hydra

Postby Hydra » 26 Jul 2019, 09:46

Evo i mi da se javimo apropo draftova :)

Sto se tice nas, draftovi su subotom od 16h, ali se neretko dešava da se i nedeljom desi spontani draft.

Sto se tice welcome dekova - nama je ostalo nekoliko, pa mozemo da ti rezervisemo da ne odu :)

Return to “Za početnike”