______________________________________________________________________________________________
Obaveštenje za AUKCIJE 2024.
detalji na:viewtopic.php?t=3843

______________________________________________________________________________________________
For new users/novi korisnici
New users must be manually confirmed by administrator, to finish registration, as AntiSPAM measure, if you are NOT registered in 48 hours please ping me at Viber, Discord, etc.

Contacts:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940

Molba za nove korisnike, kada završite registraciju, potrebno je da administrator odobri registraciju. Ako ne budete registrovani u roku od 48 časova, javi te mi, pa cu vas autorizovati.

Kontakti su:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940
______________________________________________________________________________________________

Regards/Pozdrav,
CHuPa

Magic: the Gathering - Arena

Opšta priča o magic-u....

Moderators: gile, CHuPa, vrastko

User avatar
Hydra
Posts: 60
Joined: 02 Oct 2017, 11:28
Status: Offline

Magic: the Gathering - Arena

Post by Hydra »

Jel još neko dobio beta key?
User avatar
kemp
Posts: 203
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by kemp »

Aha. Jos na pocetku. Igrao par vikenda i batalio. Kur*u ne valja.
"Неко мајнује коине, неко комоне"
portugalovic
Posts: 200
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 43
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by portugalovic »

Dobio konacno.
Kida arena realno, mislim da ce biti veoma uspesna i da je buducnost mtga.

Lepo, jednostavno... lici na hs

nem pojma bolje nego sto sam mislio
Drugi
User avatar
Klepic
Posts: 333
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 28
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Klepic »

Okej je Arena.. Kako prolazi vreme sve je bolja i bolja. Na pocetku je bila smorna ali sad kako izbacuju druge edicije je stvarno okej. Bice ekstra kad izadje iz bete ili kad ubace sve standard edicije + draftove.
Float like a butterfly, sting like a bee.
portugalovic
Posts: 200
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 43
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by portugalovic »

Ma da, potencijal je ogroman.
MTG je super a izgleda da ce da uspeju da se prebace na digitalu...
Drugi
Homer
Posts: 50
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Homer »

Nisam se kacio od prethodnog velikog update, ali sam do tada prilicno cesto pikao.

Opsti utisak: Previse nakindjureno.

Mada ovo je prilicno subjektivno.
User avatar
Oshtree
Posts: 35
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: https://t.me/pump_upp
Age: 46
Contact:
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Oshtree »

Evo ja cu biti objektivan i reci da je previse nakindjureno :D

Najveca zamerka mi je sto partija izgleda kao usporeni snimak Hearthstone partije...
User avatar
Aelos03
Posts: 8
Joined: 23 Apr 2018, 13:46
Location: Smed.Palanka
Age: 32
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Aelos03 »

Koriste neki anticki engine da teraju igru zato izgledao kao da je is izaslo pre 10 godina. Mada to meni nije ni bitno.

Mislim da je igra jako fluidna i zabavna samo sto im ekonomija kanta za sad i ima krizu indentiteta. Hoce da bude F2P a cene jos
malo pa pariraju MTGO(jos koriste one mobilne fore sa gemovima) BangHead ali nadam se da ce to da sredi inace umire 100%.

Ruku na srce meni je bas dobar intro u mtg i dobro se zanimam, doduse nemam sa kim ni da igram ovako :tap:
User avatar
Fetchoka
Posts: 8
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Novi Sad
Age: 31
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Fetchoka »

Aelos03 wrote:Koriste neki anticki engine da teraju igru zato izgledao kao da je is izaslo pre 10 godina.
Koriste Unity, a to što izgleda loše je zato što izgleda loše. :-P Mada dosta primetno peglaju vizualni dojam sa svakom novom verzijom.
User avatar
Aelos03
Posts: 8
Joined: 23 Apr 2018, 13:46
Location: Smed.Palanka
Age: 32
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Aelos03 »

Ma zezam se jer ima duels vibe. Napravio sam Discord za nase sad jer nema u igri nista sto se toga tice.
Pa ko hoce nek izvoli :mrgreen:
Homer
Posts: 50
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Homer »

Zdravo svima,


Dobih 5 kljuca za Arenu.

Ako nekoga interesuje neka mi baci PM.


Pozdrav,
Dejan
User avatar
Mladenus
Posts: 88
Joined: 21 Mar 2018, 12:34
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Mladenus »

Ok, da napisem i ja nesto u vezi sa Arenom...

Prvo, tek sam poceo da igram jer sam dobio priliku za to zahvaljujuci Homeru (kome se jos jednom zahvaljujem).

Dakle, moj limited utisak nakon pracenja igre na yt-u i nekoliko sati gameplaya je sledeci:

- Fluidnost i gameplay grafika overall su na vise nego zadovoljavajucem nivou, dakle ono na sta se stavlja akcenat u danasnjim igrama je ispostovano, s obzirom da je u pitanju card game, gde neki efekti i grafika nisu zahtevni, cilj je postignut. (ovo je mozda licno misljenje, meni grafika nije bitna, vec gameplay, ja sam godinama igrao Magic na Workstationu i uzivao sam :D )

- Mehanika igre je sasvim ok uradjena, iako mozda licno misljenje je da je spora (ali to je vec priroda Magic-a). Verovatno bi gameplay mogao biti ubrzan, ali bi to uticalo na igru na negativan nacin, s obzirom da prioriteti i sve faze moraju biti maksimalno ispostovani (kada je u pitanju ozbiljan gameplay). S obzirom da ce oficijalno da se radi na promociji igre u buducnosti u okviru MTG zajednice, mozemo da ocekujemo velike turnire na platformi, stoga je stavljen poseban akcenat na pravila, sto utice na brzinu. Neko je poredio igru sa HS-om i to je ok, ali moramo uzeti u obzir cinjenicu da je MTG znatno kompleksnija igra od HS-a, tako da to u prenesenom znacenju implicira i da ce biti sporija.

- Ekonomija igre je nesto sa cim licno imam problema... Iako igra nije pay-to-play, ne mogu da kazem da nije pay-to-win. Naravno, kao i Hearthstone, nakon intenzivnog igranja i grindovanja, u mogucnosti si da imas end-level-dek, ali na drugaciji nacin... U HS-u je to olaksano necim sto se zove dust, koji ti omogucava da karte koje ti ne trebaju izbrises i nabavis materijal kojim ces moci da pravis karte koje su ti potrebne. Ovde toga nema (bar za sada nisam naisao na isto, ispravite me ako gresim). Dakle, da bi dosao do toga da imas visokobudzetan (citaj kompetitivan) dek za standard, moraces da grindujes znatno duze nego u HS-u, ili da izbacis velike pare (sto ti opet ne garantuje da ces uspeti da napravis ono sto ti treba, ako te ne ispostuje sreca). Ovo je nesto sto bi moglo biti sredjeno dozvoljenom interakcijom izmedju igraca (trading) i na jos par mogucih nacina.

Kao zakljucak, mogu da kazem da je igra nesto u cemu licno vidim mogucnost razvitka MTG-a u buducnosti, ali opet osecaj karata u rukama ne moze nista da zameni (licno misljenje). Ekonomiji igre je preko potreban improvement. Ali igrica je u beta stadijumu, tako da ko zna sta buducnost krije.

Koga je zanimalo da cita zid teksta, hvala mu. Ja sam dao sve od sebe da budem kratak, stoga nisam dotakao dosta stvari, ili sam ih jednostavno preskocio. :D
Peace is a lie. There is only Passion.
Through Passion I gain Strength.
Through Strength I gain Power.
Through Power I gain Victory.
Through Victory my chains are Broken.
The Force shall free me.
User avatar
frankie
Posts: 1032
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Taurunum
Age: 45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by frankie »

Hvala ti na ovom review-u.
Citao sam neke strane tekstove i otprilike si uspeo bas dobro da docaras trenutno stanje igre.
Meni kao nekom ko jos nije probao Arenu i nema vremena za to, ovakav vid insight-a puno znaci.
Girls, boys, art, pleasure.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 18
Joined: 02 May 2018, 23:44
Age: 40
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Dzon Vejn »

Ja sam isto pre par dana (konacno) dobio key, i meni se (za sada) ne cini kao takav grind fest.

Odmah u startu dobijes 5 mono dekova, koji sadrze po nekoliko karata koji se igraju u top level dekovima. Zatim sam otvorio neke packove koje sam takodje dobio, odigrao sam par M19 draftova tokom stress-test eventa (koji je bio besplatan). Negde u tom procesu (nisam najbolje vodio racuna kada tacno), dobio sam jos jedan dek, koji je bio znatno bolji od onih pocetnih 5 (plavo crna kontrola).

Onda sam pogledao u biblioteku karata da vidim sta sam sve nakupio. Video sam da tu ima raznih top level karata, naravno uvek fali poneka. Pogledao sam koliko sam mythic, rare i uncommon tokena nakupio i koji dek mogu najlakse da skupim sa time.

Mono green mi se najvise igrao i bio je najblizi skupljanju pa sam poceo njega da skupljam. Onda sam video da za 5$ moze da se kupi starter pack koji omogucava kupovinu puno bustera. Bustere sam kupovao komad po komad (posto na kolicinu nema popust - sto je ujedno i najveca glupost u igri), da bih sto bolje ujurio karte koje mi fale. Takodje, valja napomenuti da otvaranjem bustera dobijate povremeno rare i mythic tokene. Takodje, svaki od bustera moze imati u sebi neki token. Sve to poprilicno olaksava nabavku karata (za jedan dek! - skupljanje vise dekova paralelno je verovatno dosta kompleksnija rabota).

U trenutnom deku mi mozda fali 3-4 rare karte, koje sam lagano zamenio kartama iz druge edicije. I takav dek mi je bio dovoljan da 2 puta predjem quick constructed run. Ufur na isti kosta 500 golda, a dobija se 1000 golda, 2 rare i 1 uncommon karta (plus, naravno, paralelno grindate daily / weekly questove).

Kako ja vidim stvari, MTGA mi nudi sledece:
- ne moram da se jurim sa hrcak-ljudima koji nece da menjaju karte - sve mi je na par klikova udaljeno
- sve karte koje mi trebaju ima radnja
- ne moram da slusam tuzne price kako je neka karta (koja mi treba) vrednija nego sto pise na SCG, niti da je neka koju ja posedujem manje vredna; za radnju je rare rare, uncommon uncommon i mythic mythic
- ufur me je za sada kostao 5$, naspram papirne verzije za koju ne zelim da kazem koliko me je kostala :)
- mogu da sednem u 2 nocu i da imam sa kime da se igram
- kada junior krene da mi skace po glavi mogu da napravim pauzu izmedju partija (ne moram da sedim 4+ sata u cugu)
- partije su dosta brze nego uzivo, i ljudi su skloni tome da predaju cim vide da ne mogu da pobede
- koliko sam imao priliku da vidim, ogroman procenat pravila je uredno implementiran. Samo 2 puta mi se nesto ucinilo kao bug, a i tada sam bio sklon da je to samo do moje lose interpretacije pravila
- MTGA je sjajan alat za ucenje kako dek radi - igranjem 30 partija sa istim dekom, za redom, mi je omogucilo da znam sve cake sa istim
- mnogo mi je lakse da ispratim sta igraju top deckovi, jer znam da i ostali igraci imaju top deckove (dok kod nas na eventima cesto nije tako)
- kada naletim na pojedinca koji dodje sa dekom koji nije top-level, i propisno ga olesim u 3 minuta, ne moram da cekam jos 50 minuta na sledecu rundu
- ne gledam protivnika, niti on moju beauty pojavu :) ; da me ne shvate ljudi pogresno - kao i u svemu ostalom u zivotu i u MTGu sam upoznao neke ljude koji su mi stvarno mega gotivni i neke koje radije ne bih nikada video (naravno - ocekujem da i ostali imaju isto misljenje o mojoj beauty pojavi :) )
- stallovanje nema nikakvu poentu, sto se ne moze reci i za papirnu verziju
- junioru mogu da pokazem karte bez rizika da ce ih pocepati :)
- "carobnica koja puca cu-cu-cu" kao i "carobnica koja puca CUUUUUUU" lepse izgleda nego na karti :)
- kada dinosaurus / zmija udju u igru cuje se "RAAAAAARGHHHH" uz prigodnu animaciju, sto je junioru zabavno :)
- grafika je za moje standarde previse dobra, ali ja nisam relevantna ciljna grupa

Sve to nece uticati na mene da i dalje skupljam i papirnu verziju, samo mi je ovo mnogo bolji format. Kao i MTGO. Bio bih veoma srecan kada bi ovaj post uticao na razne hrckare kod nas da prestanu da hrckare karte i iste menjaju / prodaju populaciji koja u zivotu ima jos nesto osim MTGa, a ipak zeli isti povremeno i da igra. Nazalost, dovoljno sam odrastao da znam da se to nece desiti, ali eto, zelja...
And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.
User avatar
frankie
Posts: 1032
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Taurunum
Age: 45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by frankie »

A sto se tice MTGA vs MTGO i eventualne implementacije starijih formata?
Kakav je utisak, dogorocno, hoce li biti toga?
Girls, boys, art, pleasure.
User avatar
Klepic
Posts: 333
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 28
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Klepic »

frankie wrote:A sto se tice MTGA vs MTGO i eventualne implementacije starijih formata?
Kakav je utisak, dogorocno, hoce li biti toga?
Ja mislim da hoce, ali ne ocekujem to u narednih x godina..
Float like a butterfly, sting like a bee.
User avatar
Mladenus
Posts: 88
Joined: 21 Mar 2018, 12:34
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Mladenus »

@Frankie: Nema na cemu, evo potpuniji review od Dzona. Vidi se da je covek igrao znatno duze od mene. Sto se tice implementacije drugih formata, zavisi koliko interesovanje igraca bude bilo za platformu i koliko im para bude donosilo isto (sto je srazmerno jedno drugom, jelte).
Vise ljudi => vise para => veci tim za razvoj => brzi razvoj

Za iskusne igrace pitanje: Imate neke savete za brze grajndovanje? Cega da se prihvatim, sta da izbegavam...
Peace is a lie. There is only Passion.
Through Passion I gain Strength.
Through Strength I gain Power.
Through Power I gain Victory.
Through Victory my chains are Broken.
The Force shall free me.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 18
Joined: 02 May 2018, 23:44
Age: 40
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Dzon Vejn »

Pa MTGO vise podseca na karticnu verziju. Trgovina je bitan aspekat anti-grindu. Medjutim tamo ne mozes za 0/5$ da dobijes dobar standard dek. Mislim da ce prilikom rotacije biti bas zajebano na MTGA. Mada mislim i da ima dovoljno vremena da se nahorduju goldi.

MTGO ima sve prednosti koje karticna verzija nema - sahovski sat, jeftinije i dostupnije karte, i manje vise sve prednosti online igranja koje sam vec naveo i za MTGA. Samo nema fensi grafiku i animacije. Sto je nekima i prednost. A mladjima verovatno mana. Mislim i da je bug-less sto nisam siguran da je i za MTGA slucaj. Takodje, mislim da je mladjima grind bitan - jer klincu od 13 godina i meni 5$ nije isto. Da ne pricamo o vecim ciframa potrebnim za MTGO. Jedbostavno je ciljana publika drugacija.

Sumnjam da ce investirati u starije formate na MTGA. Osim ao se bas ne zapati i donese ozbiljan kes. Sto sumnjam da ce se desiti jer to vec radi heartstone. Bolje.
And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.
User avatar
Anatar
Posts: 196
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Anatar »

Mladenus wrote: Za iskusne igrace pitanje: Imate neke savete za brze grajndovanje? Cega da se prihvatim, sta da izbegavam...
Za gomilanje gold-a su ti najbrži Quick Constructed turniri. Igra se na jednu dobijenu i uloženi gold povratiš već nakon 4 pobede. Uzmeš neki špil taman da možeš simultano da odradiš i daily questove kada igraš prvi. Mislim da je ovo bolja opcija od Competitive Constructeda kada počinješ da igraš Arenu jer obično nećeš imati sve karte za sajdbord koje ti trebaju a tamo moraš da igraš makar 3 partije sa sajdom da bi povratio gold od učešća.

Što se tiče špilova samo dok nije u pitanju baš neko teško đubre sve može da prođe. Lično više volim na QC-evima da igram Mono Red-ove i/ili Mono Green Stompy jer sa njima možeš da završiš ceo turnir za tipa pola sata plafon.
Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's going to die, let's watch TV
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam našao u igli... i sada heklam i super mi je!
You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang.
Vera postoji kada misliš da tvoje govno ne smrdi a nada kada nisi proverio da li ima toalet papira u klozetu.
User avatar
Mladenus
Posts: 88
Joined: 21 Mar 2018, 12:34
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Mladenus »

Dzon Vejn wrote: Sumnjam da ce investirati u starije formate na MTGA. Osim ao se bas ne zapati i donese ozbiljan kes. Sto sumnjam da ce se desiti jer to vec radi heartstone. Bolje.
Ja mislim da ce da ugase MTGO iz prostog razloga jer nema potrebe za dve igre sa istom poentom, gde je jedna jasno superiornija u odnosu na drugu. Isti slucaj koji je bio sa Magic Workstation i MTGO.
Bice bezveze za ljude koji su ulagali veliki novac u MTGO, ali nije kao da su Wizardi poznati po brizi o igrackoj zajednici.


@Anatar: Veliko hvala za savete.
Peace is a lie. There is only Passion.
Through Passion I gain Strength.
Through Strength I gain Power.
Through Power I gain Victory.
Through Victory my chains are Broken.
The Force shall free me.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 18
Joined: 02 May 2018, 23:44
Age: 40
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Dzon Vejn »

Ako budu pametni, mogu da guraju obe igre paralelno sa 1 kodom. Sto bi potrebna ulaganja za MTGO smanjilo na 0. A ne bi doslo do rage-a, kao sa, primera radi, Games Workshopom (jednako zla korporacija), kada su ugasili Warhammer kao takav.
And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.
Homer
Posts: 50
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Homer »

Zdravo svima,


Ja sam pikao ovo bar 4 -5 puta (bilo quick constructed, bilo competitive constructed) nedeljno do pre nekih mesec - mesec i po dana.
Tada je bilo par prilicno irirtantnih bagova, o kijima sam pisao wizardsima (sto smatram da svaki beta tester treba da radi).
Najvise su me nervirali bugovi sa merfolk branchwalker-om:
1. Manje iritantan - kako god da steckujes triggere, igra uvek prvo rezolvuje branchwalkerov triger.
2. Vise iritantan - Desavalo se da igra udje u beskonacnu petlju, kada se ETB trigger branchwalker-a nadje na stacku sa trigerima kreatura tipa deeproot champion i sl. Tada ti igra vrti ove grafiku vezanu za ove trigere u nedogled i istrosi sve vreme, pa dobijes game loss.


Sto se trgovine tice, tu se apsolutno salzem da treba omoguciti trejd izmedju igraca, jer u suprotnom MtG ne bi bio TCG.
Naravno, i za ovo su dobili mail.


Toliko od mene,
Dejan
User avatar
frankie
Posts: 1032
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Taurunum
Age: 45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by frankie »

A generalno, ako nemam vremena da grindujem i radim te questove, jel mogu novcem da kupim dek koji mi treba da bih igrao kompetitivno?
Sta se desava sa kartama kad izrotiraju?
Girls, boys, art, pleasure.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 18
Joined: 02 May 2018, 23:44
Age: 40
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Dzon Vejn »

Ako nemas vremena da grindujes, ja bih uvek pre savetovao MTGO :). Jer ces proci jeftinije i dobices tacno ono sto ti treba od karata za tacno onoliko koliko to kosta. Sta ce se desiti prilikom rotacije ne znam, za sada ima samo ovaj standard blok koliko sam ja primetio. Mozes da kupujes dragulje, a pomocu njih mozes svasta da radis - izmedju ostalog i da kupujes bustere.
And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.
Homer
Posts: 50
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Homer »

Frenki, u MTGA za sada nije moguce kupovati pojedinacne karte, vec samo bustere.
Postoji sistem dzoker - a koje mozes pretvoriti (SAMO JEDNOM) u koju kod kartu zelis odgovarajuce retkosti, tj. rare dzoker pretvaras u rare kartu koja ti treba.
Dzokere bodijas tako sto punis tzv. Vault.
Vault se puni kada u busteru otvoris kartu, a vec imas 4 kopije iste. Svaka karta ti daje odrodjen procenat i kada Vault stigne do 100% otvori se i tu ima 1 mythic joker, 2 rare i nekoliko uncommon i commmon jokera. nisam 100% siguran da je bas ovaj odnos, al mi se cini da jeste.
Jokere takodje mozes dobiti i u busterima, umesto bilo koje regulrne karte, opet je raritet bitan.
Vodi racuna da Regularni busteri na MTGO sadrze 1 mythic / rare, 2 uncommon-a i 5-6 common-a.
Draft busteri sadrze 14 karata i kao se ne varam fali im samo basic land da bi bili identicni papirnim.
User avatar
frankie
Posts: 1032
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Taurunum
Age: 45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by frankie »

Hvala matori.
A ja mogu da cuvam te tokene i zamenim ih za ono sto meni treba kad god zelim?
Pitam iz razloga, ako bi krenuo odmah da igram (kad bude release), da li bi hordovanje tih tokena imalo smisla za kasnije ako uvedu Eternal formate?
*token -> dzoker
Girls, boys, art, pleasure.
User avatar
Mladenus
Posts: 88
Joined: 21 Mar 2018, 12:34
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Mladenus »

frankie wrote:Hvala matori.
A ja mogu da cuvam te tokene i zamenim ih za ono sto meni treba kad god zelim?
Pitam iz razloga, ako bi krenuo odmah da igram (kad bude release), da li bi hordovanje tih tokena imalo smisla za kasnije ako uvedu Eternal formate?
*token -> dzoker
Mozes, "dzokeri" ti ostaju neograniceno i mozes da ih potrosis kada hoces za kartu vrednosti dzokera. I na samom startu dobijes neke. Primera radi, ja nakon nekih 15ak gejmova imam 7, 8 rare dzokera, 2 mitik, 20ak uncommon i 15ak common (za sad nisam ni jedan potrosio).
Fakticki, ceo dek mozes da napravis za vrlo kratko vreme. Jos ako te posluzi sreca prilikom otvaranja boostera, milina.


Uzgred, dobio sam informaciju da kada igrica bude pustena iz beta u normalnu verziju, mi beta igraci gubimo sve karte i krecemo od pocetka. Je l' moze to neko da mi potvrdi?
Peace is a lie. There is only Passion.
Through Passion I gain Strength.
Through Strength I gain Power.
Through Power I gain Victory.
Through Victory my chains are Broken.
The Force shall free me.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 18
Joined: 02 May 2018, 23:44
Age: 40
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Dzon Vejn »

Ja mogu da potvrdim da je u world of tanks bilo upravo tako - kada su pustili "alfa" verziju, sve iz bete si gubio. Bio bih sklon tome da kazem da ce se isto desiti i sa stvarima koje si kupio.
And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.
User avatar
frankie
Posts: 1032
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Taurunum
Age: 45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by frankie »

Ja sam nesto nacuo da ce sve sto je kupljeno nadoknaditi u vidu nekog "store credita" ili slicno, sa kojim opet mozes da kupujes stvari.
Girls, boys, art, pleasure.
dekiboj_mtg
Posts: 11
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by dekiboj_mtg »

Gubis sve sto si stekao. Ostaju ti samo gemovi koje su kupio za prave novce (brisu se i oni koje si zaradio igrajuci)
SerbZmaj
Posts: 409
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Beograd
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by SerbZmaj »

Pih pa koja je nagrada nama testerima?
User avatar
MasterHyperion
Posts: 126
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by MasterHyperion »

Ja sam juce napravio account. Odigrao sam jedan quick draft, sada imam skoro full standard UB kontrolu. Toliko o grajndovanju :D
Bedroom Reveler
User avatar
Scepty
Posts: 203
Joined: 05 Feb 2018, 14:37
Location: Beograd
Age: 33
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Scepty »

MasterHyperion wrote:Ja sam juce napravio account. Odigrao sam jedan quick draft, sada imam skoro full standard UB kontrolu. Toliko o grajndovanju :D
Ovo je beta, tako da moraju da ti daju necim da igras da bi im istestirao igru. Pre svega svi dobijamo beta account sa brdom random karata, koje koliko sam primetio nasumicno dodaju (instaliram igru svakih mesec-dva pa primetim znacajan napredak u kolekciji iako nisam odigrao nijednu partiju)
Kad krene igra kontam da ces dobiti nekoliko average deckova uz questove i tutoriale i ostalo je grind.
Niko ti nece servirati free karte preko noci. :|
SerbZmaj wrote:Pih pa koja je nagrada nama testerima?
Nagrada je sto si se igrao za dz :D
User avatar
Mladenus
Posts: 88
Joined: 21 Mar 2018, 12:34
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Mladenus »

SerbZmaj wrote:Pih pa koja je nagrada nama testerima?

Wizardi su opste poznati po velikodusnosti. Dobicemo lepe nagrade... :lol: :lol: :lol:
Peace is a lie. There is only Passion.
Through Passion I gain Strength.
Through Strength I gain Power.
Through Power I gain Victory.
Through Victory my chains are Broken.
The Force shall free me.
User avatar
daemonkiller92
Posts: 79
Joined: 17 Aug 2017, 09:00
Location: Beograd
Age: 31
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by daemonkiller92 »

SerbZmaj wrote:Pih pa koja je nagrada nama testerima?
Ako to ubace kao opciju, custom sleeve sa beta logom, kao u drugim igrama koje to imaju? Ili avatar koji ima samo beta simbol, mada bi lično voleo da dobijem Fblthp avatara za patnju kroz betu dok je bio samo Ixalan :D

Al, realno? Ništa. Zadovoljstvo da si igrao i nervirao se sa bugovima protiv kojih ne možeš ništa. Kao što je flipovan Blood Fast davao života koliki je ukupan toughness svih bića koja si žrtvovao njime. U jednom potezu dobiješ 50 života? To je fer karta... :D
User avatar
Luhva
Posts: 108
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Luhva »

Odigrao sam prve partije na areni, i jasno mi je da su iskopirali Eternal CG pre svega, ali mi nije jasno zasto menjaju igru, tj uzasno mi je sto se igra na jednu dobijenu i zasto su busteri osakaceni, tj prepolovljeni?
Ovo igranje na jednu dobijenu je nadam se samo u ovim "quick" igrama, posto sam sada samo to igrao.
User avatar
Klepic
Posts: 333
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 28
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by Klepic »

Luhva wrote:Odigrao sam prve partije na areni, i jasno mi je da su iskopirali Eternal CG pre svega, ali mi nije jasno zasto menjaju igru, tj uzasno mi je sto se igra na jednu dobijenu i zasto su busteri osakaceni, tj prepolovljeni?
Ovo igranje na jednu dobijenu je nadam se samo u ovim "quick" igrama, posto sam sada samo to igrao.
Imas comperetive lige koje se igraju normalno na dva gejma, i draft i standard..A busteri i mene nerviraju bas.
Float like a butterfly, sting like a bee.
portugalovic
Posts: 200
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 43
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by portugalovic »

Beta je jos.

Elem, ja mislim da je arena baaas dobra... lepa je, solidan je sistem vec sad, menjace j i mislim a je to buducnost.
PT 3-5 godina max na areni.

G
Drugi
User avatar
MasterHyperion
Posts: 126
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by MasterHyperion »

Luhva wrote:Odigrao sam prve partije na areni, i jasno mi je da su iskopirali Eternal CG pre svega, ali mi nije jasno zasto menjaju igru, tj uzasno mi je sto se igra na jednu dobijenu i zasto su busteri osakaceni, tj prepolovljeni?
Ovo igranje na jednu dobijenu je nadam se samo u ovim "quick" igrama, posto sam sada samo to igrao.
Eternal ima mnogo bolju ekonomiju, mozes sam da disenchantujes sta ti ne treba i da kupujes svoje karte.
Bedroom Reveler
portugalovic
Posts: 200
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 43
Status: Offline

Re: Magic: the Gathering - Arena

Post by portugalovic »

Ponovicu jos jednom, kida arena realno...
Sve sljaka lepo, dobro izgleda, brzo se nekako igra... kad jos izadje iz bete...
Drugi
Post Reply

  • You do not have permission to post in chat.
@ Crazyfen « Fri 12:17 pm »
@ CHuPa « Fri 11:19 am »
@ aksa « Fri 11:00 am »
@ Ominous « Fri 10:12 am »
@ sluzimonarodu « Fri 9:43 am »
has started a new topic: 012 Auction - Heavy Stuff
@ AnimeGuy333 « Thu 11:12 pm »
@ mightynora « Thu 11:05 pm »
@ MagicalZiggy « Thu 10:37 pm »
@ AnimeGuy333 « Thu 9:56 pm »
@ mightynora « Thu 8:39 pm »
@ mightynora « Thu 7:40 pm »
@ Kyoma « Thu 6:35 pm »
@ Ominous « Thu 6:08 pm »
@ AnimeGuy333 « Thu 5:33 pm »
@ AnimeGuy333 « Thu 5:31 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ JoCar « Thu 4:54 pm »
@ MagicalZiggy « Thu 3:59 pm »
@ Ominous « Thu 12:49 pm »
@ snowman « Thu 12:06 pm »
@ MagicalZiggy « Thu 11:44 am »
@ snowman « Thu 11:41 am »
@ mightynora « Thu 11:35 am »
@ kakarot16 « Thu 10:05 am »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ Shush « Thu 9:23 am »
@ Kyoma « Thu 4:28 am »
@ snowman « Thu 2:39 am »
@ MagicalZiggy « Thu 2:16 am »
@ snowman « Thu 2:14 am »
@ ArtenDaelus « Thu 1:46 am »
@ Crazyfen « Thu 1:18 am »
@ MagicalZiggy « Thu 1:06 am »
@ Shado « Thu 1:03 am »
@ sluzimonarodu « Thu 12:58 am »
has started a new topic: 011 Auction - Lands, Mana Rocks
@ sluzimonarodu « Wed 8:25 pm »
@ kakarot16 « Wed 6:53 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ Fenharel « Wed 1:42 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ AnimeGuy333 « Tue 5:30 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ kakarot16 « Tue 5:12 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ JoCar « Tue 4:10 pm »
@ Shush « Tue 3:13 pm »
@ SHPISHPI_cards « Tue 2:28 pm »
@ aksa « Tue 8:32 am »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ aksa « Tue 8:30 am »
@ Ominous « Tue 1:12 am »
@ JoCar « Mon 11:36 pm »
@ JoCar « Mon 9:00 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ AnimeGuy333 « Mon 8:42 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ kakarot16 « Mon 8:21 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ aksa « Mon 7:47 pm »
@ Ominous « Mon 7:03 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ Ominous « Mon 6:55 pm »
@ JoCar « Mon 6:16 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ eNmanja « Mon 6:11 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ eNmanja « Mon 6:10 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ AnimeGuy333 « Mon 6:01 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ JoCar « Mon 5:49 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ AnimeGuy333 « Mon 5:33 pm »
@ AnimeGuy333 « Mon 5:32 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ ArtenDaelus « Mon 3:51 pm »

Who is chatting