______________________________________________________________________________________________
Obaveštenje za AUKCIJE 2024.
detalji na:viewtopic.php?t=3843

______________________________________________________________________________________________
For new users/novi korisnici
New users must be manually confirmed by administrator, to finish registration, as AntiSPAM measure, if you are NOT registered in 48 hours please ping me at Viber, Discord, etc.

Contacts:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940

Molba za nove korisnike, kada završite registraciju, potrebno je da administrator odobri registraciju. Ako ne budete registrovani u roku od 48 časova, javi te mi, pa cu vas autorizovati.

Kontakti su:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940
______________________________________________________________________________________________

Regards/Pozdrav,
CHuPa

Energija i Mono red nakon banova

Opšta priča o magic-u....

Moderators: gile, CHuPa, vrastko

Post Reply
User avatar
naimelon
Posts: 55
Joined: 26 Dec 2016, 17:44
Age: 36
Status: Offline

Energija i Mono red nakon banova

Post by naimelon »

https://magic.wizards.com/en/articles/a ... 2018-01-15

Da su bili najjaci dekovi bilo je ocigledno, ali sta mislite hoce li moci preziveti ove banove i dalje biti kompetativni ?
User avatar
kemp
Posts: 203
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by kemp »

Da li iko normalan i dalje igra standard i zasto je bolje pitanje.
"Неко мајнује коине, неко комоне"
User avatar
kemp
Posts: 203
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by kemp »

Image
"6 month standard rotation is back!"
"Неко мајнује коине, неко комоне"
User avatar
dd fan
Posts: 65
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by dd fan »

It's worth noting that Rampaging Ferocidon was designed at a time when Saheeli Rai–Felidar Guardian decks were coming to dominance in the real world, in part to counter those decks.
Banovali su kartu koja je napravljena kao kontramera protiv drugih banovanih karti :lol: eusa_clap
User avatar
Anatar
Posts: 196
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Anatar »

Preživeće špilovi banove, nije toliki problem. Problem je u učestalosti banova. Poređenja radi, dok su na Standardu za godinu dana banovali devet karata, na Modernu su za tri godine banovali "svega" osam. Koliko god je zajednica za Modern ban listu govorila da je sprdačina i da banuju karte čim neki špilovi promole nos, ovo sadašnjim Standardom je mnogo gore.
Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's going to die, let's watch TV
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam našao u igli... i sada heklam i super mi je!
You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang.
Vera postoji kada misliš da tvoje govno ne smrdi a nada kada nisi proverio da li ima toalet papira u klozetu.
chakroni
Posts: 35
Joined: 06 Jan 2017, 21:46
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by chakroni »

Tacno prezivece spilovi banove. Oni cije karte nisu banovane.
Last edited by radule on 16 Jan 2018, 13:14, edited 1 time in total.
Reason: :D:D
User avatar
MasterHyperion
Posts: 126
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Usa
Age: 42
Contact:
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by MasterHyperion »

*Modern players laughing in the distance*
crowley
Posts: 40
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by crowley »

ako dobro pratim, nijedna varijanta standarda od kad su se kanovi izrotirali nije preskocila ban (ako se gleda samo koja kombinacija blokova je tu. poneki set se provukao tu i tamo). i skoro sve su bile karte iz kaladesha (reflector mage, i sada monored banovi jedini izuzeci. emrakula je ubio marvel). da bude gore, stalno se vracaju na istu ediciju da banuju. sjebali su sa energijom jako, te karte nigde ne vide igre mimo standarda, i nisu za svo ovo vreme smislili nista da poprave tu gresku. po meni, energija / kaladesh im je najgori propust ikad, uzevsi u obzir kad se desio (nakon 20+ godina iskustva) i koliko su te karte zapravo imale malo uticaja van standarda (copter i saheeli cat pomalo vide igre u modernu, ostalo 0). na kraju, cak i ona skracena rotacija, koja je trebala da postoji, ovde nije izgovor (kaladesh bi uvek bio u kombinaciji,i sa inistradom, i sa amonketom/ixalanom). prilicno porazavajuce za njihovo testiranje.
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 34
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Grujah »

Tolko mi je drago sto sam kvitovao standard pa sad ne moram da se nerviram sto su idiotu. Ovo je nerealno. I ne nameravam da se vratim dok a) ne prestanu da banuju kao nesveti i b) ne prestanu da lepe efikasne spellove na efikasna bica.

Samo da mi ne diraju modern koji je totalno savrsen, otvoren je za 50 dekova, milina :D
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 34
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Grujah »

dd fan wrote:
It's worth noting that Rampaging Ferocidon was designed at a time when Saheeli Rai–Felidar Guardian decks were coming to dominance in the real world, in part to counter those decks.
Banovali su kartu koja je napravljena kao kontramera protiv drugih banovanih karti :lol: eusa_clap
A mislili smo da je Reflector Mage najrandom ban. :D
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
User avatar
naimelon
Posts: 55
Joined: 26 Dec 2016, 17:44
Age: 36
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by naimelon »

Bah, Grujo vrati se u Standard !

Mislim ocigledno je Kaladesh set ceo pogresan, tolko je bio jaci od bilo cega drugog, sto se moze videti posle tone banova ali mislim bolje i to, da pokusaju da poprave stvar, nego da ignorisu i puste temur energiju da dobimira jos godinu dana.

Ne znam zasto su ljudi tolko protiv banovanja, to su dobre stvari za svaki format, i modern i standard. I zasto svi polaze da u standardu ne treba da bude banova ? A u modernu gde je odavno brdo karata banovano to je sve ok. Pa sto ne bi bilo i u standardu ok :)

I ti judi koji su u fazonu - prestao sam da igram standard jer banuju karte iz standarda ? Pa evo ja upravo gledam modern bann listu, znaci da ste igrali modern kada su banovali sve ove karte sa liste prestali biste i modern i poceli legacy ? Ali cek i tamo ima banovanih karata, znaci jedino Vintage valja ? Ne razumem
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1114
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by CHuPa »

Ne može se ljudima udovoljiti....
User avatar
maneater
Posts: 105
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by maneater »

Standard ima relativno mali broj igrivih karata i trebalo bi da ih r&d lakse istestira i shvati interakcije izmedju njih. Kod moderna je problem sto se neki igraci individualno razocarju kad im banuju neku kartu iz spila ali sto se tice formata to je nebitno jel ima gomila izbora. U standardu retko kad je bilo vise od 5,6 a nekad i 3,4 igriva spila i tu kad krenu banovi jeste veliki problem.
Elaboriraj
User avatar
Che Guevara
Posts: 168
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Che Guevara »

Sibul objasnio. Slazem se, pogotovo oko R&D testiranja.
User avatar
Soundwave
Phyrexian Crusader
Posts: 976
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 37
Contact:
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Soundwave »

naimelon wrote:Bah, Grujo vrati se u Standard !

Mislim ocigledno je Kaladesh set ceo pogresan, tolko je bio jaci od bilo cega drugog, sto se moze videti posle tone banova ali mislim bolje i to, da pokusaju da poprave stvar, nego da ignorisu i puste temur energiju da dobimira jos godinu dana.

Ne znam zasto su ljudi tolko protiv banovanja, to su dobre stvari za svaki format, i modern i standard. I zasto svi polaze da u standardu ne treba da bude banova ? A u modernu gde je odavno brdo karata banovano to je sve ok. Pa sto ne bi bilo i u standardu ok :)

I ti judi koji su u fazonu - prestao sam da igram standard jer banuju karte iz standarda ? Pa evo ja upravo gledam modern bann listu, znaci da ste igrali modern kada su banovali sve ove karte sa liste prestali biste i modern i poceli legacy ? Ali cek i tamo ima banovanih karata, znaci jedino Vintage valja ? Ne razumem
Standard prestanes da igras kad shvatis da vise nema svrhe na godinu dana investirati novac za dominantan spil koji nakon rotacije izgubi kljucan i/ili ogroman deo svoje moci. Ne znam da li si igrao mtg u vreme ORI/KTK standarda, ali tad su standard spilovi isli preko 1000$ opusteno u ceni. A ti Storm, top tier modern spil, mozes da sklopis za slicne pare kao neki standard spil, a to je investicija koja deluje povoljno sa aspekta rotacija i veka trajanja (Cubove i Hydre ces moci u septembru samo da sklonis u binder kad izrotiraju, ovo ostaje i za kasnije).

Standard prestanes da igras kad shvatis da neces svakog petka na FNM-u da igras tri match-up-a koji imaju repetativan scenario poput "izgubio sam jer je protivnik : 1) prvi okrenuo Baby Jace-a
2) prvi odigrao CoCo u X i Y stvorenje
3) prvi spustio Gideona/Emrakula/Marvel
4) "upisati po zelji" "
Vec zelis da vidis svoj skill u 75 odabranih karata protiv polja od, kao sto Grujah rece, 50 mogucih spilova. Jeste, u modernu su neki match-up-i unapred osudjeni na propast (Infect vs Tron, Burn vs Valakut), ali kada imas toliki broj protivnika, situacija mora da ide u svim pravcima. Neko to moze da prihvati, neko ne, ali tako je sa svim aspektima i formatima ove igre.

Standard je dobar kad wizardsi imaju ideju sta zele da implementiraju u njega (banalan primer - Unclaimed Teritory ce biti igriv i za tribale koji ce se pojaviti u Dominariji, jer su najavljeni Elfovi, ako se secam dobro da je neko izbacio kad su dosle prve slike sa PAX-a, pa ako bude neka BG ili GW varijanta, milina!). Ovoliko banova nije bilo od prvog Mirrodina, kad je affinity pojeo okruzenje do te mere da ni anti-spilovi nisu mogli da se izbore. Ko radi, taj i gresi, zato je dobro sto su u onaj Play Test tim ukljucili pro igrace, ali evidentno je da ovakav razvoj situacije stvara osecanje i okruzenje koje nije dobro za igru. Zamisli reakcije onih koji su papreno platili Emrakula, Thopthera ili Marvel, pa onda su karte od par desetina dolara postale mythic karte od svega nekoliko dolara. To nije pravilan pristup igri, kao i masa stvari koje su naveli ljudi koji su vec pisali na ovom postu.

Banovi smetaju i, meni licno, jedini razlog da batalis eternal format je da ti skroz ubiju spil (Pod i Twin kao najsvetliji primer). Ali kad se to radi u formatu koji se menja na godinu-godinu i po dana, onda ti je jasno zasto neko ne zeli da investira ni vreme ni novac za nesto sto je samo po sebi kratkog daha da opravda tu investiciju.
Someday, someone will best me.
But it won't be today, and it won't be you.

Discord : SoundwaveKG#6896
User avatar
Anatar
Posts: 196
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Anatar »

Wizardsi su sami rekli da ne testiraju karte za Modern, jer za slučaj da tamo iskoči neka neprijatnost tipa Treasure Cruise ili Eye of Ugin tu je uvek ban lista.

Ako već toliko "testiraju" Standard kako smo došli do toga da su na formatu nad kojim imaju najveći stepen kontrole morali da banuju devet karata za godinu dana? Zar ga ne testiraju najviše upravo da ne bi morali da banuju karte? Što je najgore ne mislim da će ovo biti poslednji Standard banovi ove godine i tu se vidi sav užas ove odluke. Ljudi će prosto iz straha od mogućih novih banova odlaziti iz formata dok se stvari ne vrate u normalu što može da potraje i godinu dana, nekad i duže.

Što se tiče Modern ban liste nekih 70%-80% karata na njoj nikada nisu ni bile legalne na formatu (Skullclamp npr.), od kada je začet 2011. godine na tu ban listu je dodato ukupno 17 karata a sa nje sklonjeno 4 karte.
Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's going to die, let's watch TV
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam našao u igli... i sada heklam i super mi je!
You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang.
Vera postoji kada misliš da tvoje govno ne smrdi a nada kada nisi proverio da li ima toalet papira u klozetu.
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 34
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Grujah »

naimelon wrote:Bah, Grujo vrati se u Standard !

Mislim ocigledno je Kaladesh set ceo pogresan, tolko je bio jaci od bilo cega drugog, sto se moze videti posle tone banova ali mislim bolje i to, da pokusaju da poprave stvar, nego da ignorisu i puste temur energiju da dobimira jos godinu dana.

Ne znam zasto su ljudi tolko protiv banovanja, to su dobre stvari za svaki format, i modern i standard. I zasto svi polaze da u standardu ne treba da bude banova ? A u modernu gde je odavno brdo karata banovano to je sve ok. Pa sto ne bi bilo i u standardu ok :)

I ti judi koji su u fazonu - prestao sam da igram standard jer banuju karte iz standarda ? Pa evo ja upravo gledam modern bann listu, znaci da ste igrali modern kada su banovali sve ove karte sa liste prestali biste i modern i poceli legacy ? Ali cek i tamo ima banovanih karata, znaci jedino Vintage valja ? Ne razumem
Ja sam rekao da cu se vratiti kad oni srede probleme koji imaju.

Nisu dobre stvari banovi. To pokazuje da nemaju pojma sta rade i da nece imati pojma i dalje. Ovo sa energijom je bilo jednsotanvo restiti: trebali su staviti neke dobre karte koje hejtuju energiju (koja je nova mehanika i za koju su mogli da predpostave da ima sanse da dominira) ali ne, oni nece da stavljaju hejt karte da bi dali "sansu mehanici da se pokaze" i da se igrace nebi osecali lose kad ih neko ishejtuje. Sto su glupavi razlozi. To su uradili npr u starom Innistradu - imali su grafdiggers cage u slucaju da neke karte sto vracaju iz groblja krenu da divljaju. A i pored toga se igrao reanimator. To je bio odlican standard.

Modern je totalno druga prica, i tu su imali i opravdanih i neopravdanih banova, problem tamo je uglavnom sto se pojave dekovi koji su konzistentno previse brzi cak i kada za njih postoji zapravo dobar odgovor i uglavnom se banuju degenartivne karte (0 mana spellovi, prejaki tutori, inifinite kombo, Dredge 6...) a ne 3 mane hejt bice. Ima i tu izuzetaka kao sto rekoh ali modern je sada toliko healthy da su banovi opravdali sebe, a standard sa svakim banom je postao jos dosadniji.

Edit: ovo poslednje je mozda i najbitnije, to tek pokazuje da banuju random i onda gledaju sta ce da se desi, nijedan ban nije popravio format vec ga jos vise sjebao.
Last edited by Grujah on 16 Jan 2018, 13:12, edited 1 time in total.
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 34
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Grujah »

Anatar wrote:Wizardsi su sami rekli da ne testiraju karte za Modern, jer za slučaj da tamo iskoči neka neprijatnost tipa Treasure Cruise ili Eye of Ugin tu je uvek ban lista.

Ako već toliko "testiraju" Standard kako smo došli do toga da su na formatu nad kojim imaju najveći stepen kontrole morali da banuju devet karata za godinu dana? Zar ga ne testiraju najviše upravo da ne bi morali da banuju karte? Što je najgore ne mislim da će ovo biti poslednji Standard banovi ove godine i tu se vidi sav užas ove odluke. Ljudi će prosto iz straha od mogućih novih banova odlaziti iz formata dok se stvari ne vrate u normalu što može da potraje i godinu dana, nekad i duže.

Što se tiče Modern ban liste nekih 70%-80% karata na njoj nikada nisu ni bile legalne na formatu (Skullclamp npr.), od kada je začet 2011. godine na tu ban listu je dodato ukupno 17 karata a sa nje sklonjeno 4 karte.
Da kao testiraju za standard a "promakao" im je Saheeli Cat. Smejurija. I morali su da erratuju Hostage Takera da ne bi lockovao game-ove.
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1114
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by CHuPa »

Grujah wrote: I morali su da erratuju Hostage Takera da ne bi lockovao game-ove.

kako ? nisam upućen, može help oko ovoga ?
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 34
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Grujah »

https://scryfall.com/card/xln/223

Procitas tekst na karti i oracle text, razlikuju se ("Another")
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1114
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by CHuPa »

to je u nekoj čudnoj iteraciji sa 3+ hostage takera moguće...... kao sa 3 oblivion ringa da se uđe u endless loop ?
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 34
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by Grujah »

CHuPa wrote:to je u nekoj čudnoj iteraciji sa 3+ hostage takera moguće...... kao sa 3 oblivion ringa da se uđe u endless loop ?
To je sada moguce. Pre errata-e je jedan Hostage Takera na praznu tablu lockovao partiju.
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
User avatar
radule
Posts: 293
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Beograd
Age: 39
Contact:
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by radule »

cleansed
bilo mi smor na poslu dok sam cekao da se aplikacija izbilduje
SerbZmaj
Posts: 409
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Beograd
Status: Offline

Re: Energija i Mono red nakon banova

Post by SerbZmaj »

Naravno uklonjen je ovaj pocetak posle.
Attachments
IMG_20180116_174416.jpg
Post Reply

  • You do not have permission to post in chat.
@ Ominous « Sun 9:03 pm »
has replied to: Re: Auktion 01
@ CHuPa « Sun 7:30 pm »
has replied to: Re: wtb
@ CHuPa « Sun 6:48 pm »
has replied to: Re: Auktion 01
@ CHuPa « Sun 6:47 pm »
has replied to: Re: Auktion 01
@ Shush « Sun 5:55 pm »
has replied to: Re: Auktion 01
@ zikkurat « Sun 4:49 pm »
has started a new topic: Auktion 01
@ MagicalZiggy « Sun 1:59 pm »
@ AlexV « Sun 1:58 pm »
has started a new topic: 4x Dauthi Voidwalker (Retro Frame)
@ aksa « Sun 11:14 am »
@ Tachyon « Sun 3:34 am »
@ vintertid « Sat 11:57 pm »
@ Soundwave « Fri 6:17 pm »
@ aksa « Thu 12:18 pm »
@ HeroOfChernobyl « Thu 11:12 am »
@ CHuPa « Thu 9:19 am »
@ aksa « Thu 8:25 am »
@ snowman « Thu 12:31 am »
@ snowman « Thu 12:30 am »
@ Crazyfen « Thu 12:28 am »
@ vintertid « Thu 12:01 am »
@ Soundwave « Thu 12:00 am »
has started a new topic: Aukcija : mythici i landovi
@ sluzimonarodu « Wed 10:00 am »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ AnimeGuy333 « Tue 2:11 pm »
@ JoCar « Tue 8:23 am »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ vintertid « Mon 11:39 pm »
has started a new topic: Auction 20 - 3 EDH decks
@ sluzimonarodu « Mon 10:04 pm »
@ Ominous « Mon 11:16 am »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ TotallyManda « Sun 9:54 pm »
@ aksa « Sun 9:39 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ kakarot16 « Sun 9:32 pm »
@ Renivius « Sun 9:17 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ HeroOfChernobyl « Sun 7:21 pm »
@ Ominous « Sun 5:38 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ JoCar « Sun 3:34 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ MagicalZiggy « Sun 2:18 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ sluzimonarodu « Sun 2:08 pm »
has started a new topic: 013 Auction - DJMPDz
@ sluzimonarodu « Sun 10:32 am »
@ TotallyManda « Sun 10:26 am »
@ aksa « Sat 1:11 pm »
@ JoCar « Sat 12:11 pm »
@ aksa « Sat 12:04 pm »
@ kakarot16 « Sat 10:52 am »
@ AnimeGuy333 « Sat 1:38 am »
@ JoCar « Fri 11:42 pm »
@ AnimeGuy333 « Fri 10:54 pm »
@ mightynora « Fri 9:56 pm »
@ sluzimonarodu « Fri 7:01 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ AnimeGuy333 « Fri 5:08 pm »
@ MagicalZiggy « Fri 1:45 pm »
@ Crazyfen « Fri 12:17 pm »
@ CHuPa « Fri 11:19 am »
@ aksa « Fri 11:00 am »
@ Ominous « Fri 10:12 am »
@ sluzimonarodu « Fri 9:43 am »
has started a new topic: 012 Auction - Heavy Stuff
@ AnimeGuy333 « Thu 11:12 pm »
@ mightynora « Thu 11:05 pm »
@ MagicalZiggy « Thu 10:37 pm »
@ AnimeGuy333 « Thu 9:56 pm »

Who is chatting