Page 4 of 5
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 22 Feb 2018, 10:50
by MasterHyperion
Ma kakvo crno banovanje karte. Prvo sto je argument za banovanje karte potpuno van pameti. Najbolje sad da banujemo jer nekog mrzi da gleda sta protivnik igra. Drugo sto ces zajebati sve ljude koji igraju taj art. Trece sto bi po toj logici trebalo sve menlendove da banujemo da se neko ne bi slucajno zajebao i napao u njih.
Nije karta kriva sto je Nasiff fejlovao. Prosto obracaj paznju na to sta ti protivnik igra.
Magic igraci samo placu i pozivaju na nebulozne banove. Treba da prekinemo da vajnujemo i da trazimo izgovore za svoje missplayeve.
Karta nikom nije smetala 6 godina, sad odjednom svi oce ban jer je neki pro ispao magarac u feature matchu. Budalastina. A marshal samo prica sto sokantnije gluposti da bi dobio sto vise pregleda
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 22 Feb 2018, 12:34
by Anatar
Marshal je verovatno mogao sve ovo lepo da objasni i kod Marića na Happy TV. Ovakvim pričama je otprilike tamo i mesto...
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 22 Feb 2018, 13:34
by MasterHyperion
Face you make when somebody says:" Ban Dryad Arbor".
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 22 Feb 2018, 15:41
by Snake
Kasper wrote:Begovic ne igra competitive turnire banovali ga svi klubovi, sada mora od -1 nivoa da krene pa je poceo sa Ligom u Hidri

Opušteno, kad se izvežba ići će na fnm EDH
Tu naravno i Begović lepo sluša šta kažu naši stari: bolje imati turnire stalno sa mnogo ljudi nego ponekad sa malo
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 23 Feb 2018, 18:39
by dd fan
MasterHyperion wrote:
Nije karta kriva sto je Nasiff fejlovao.
Bukvalno karta jeste kriva sto je nassif failovao. Da je bila future sight dryad arbor ne bi failovao.
Bilo koji manland je 30% slican najslicnijem obicnom dualcu dok je ftv dryad arbor 90% slican basic forestu.
Neko iz wizardsa je jednostavno mislio koliko bi ovo bio cool stunt (i ja sam to mislio kada sam prvi put video kartu), ali je pogresio u toj racunici i, kazem, siguran sam da taj reprint ili nesto slicno vise necemo videti.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 23 Feb 2018, 18:47
by Soundwave
Auuuu -
https://magic.wizards.com/en/articles/a ... 2018-02-23
Naravno, zackoljica je u sitnim slovima :
Challenger Decks will be available April 6, 2018, and will have an MSRP of $29.99 (only applies to the United States). These decks will be available worldwide in English, with Japanese available in Japan.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 23 Feb 2018, 19:44
by Klepic
Soundwave wrote:Auuuu -
https://magic.wizards.com/en/articles/a ... 2018-02-23
Naravno, zackoljica je u sitnim slovima :
Challenger Decks will be available April 6, 2018, and will have an MSRP of $29.99 (only applies to the United States). These decks will be available worldwide in English, with Japanese available in Japan.
Auuu koliko je ovo sick.. Ovo ce mnogim ljudima omogiciti da se lakse prilagode standardu i da uopsteno lako udju i format. Ostaje samo da vidimo cenu dekova kod nas u Srbiji.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 23 Feb 2018, 20:28
by portugalovic
4000din max
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 23 Feb 2018, 20:50
by Soundwave
portugalovic wrote:4000din max
I za toliko novca ima odlicnu cenu. Licno, kupio bih za te pare bez razmisljanja Hazoret spil, jer imam 1 Chandru (za Titanshift) i 1 Hazoret (za Mardu Pyromancera), a za razliku u singlovima imas i vise nego solidnu osnovu za standard spil.
Odlican proizvod, u rangu sa Cmdr pre-cons spilovima
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 23 Feb 2018, 21:04
by maneater
Pa bas i nije neka osnova za standard posto ce sve te karte da izrotiraju u septembru, a posle ce te karte da vrede ko kesica kikirikija.
Super je za ljude koji nemaju karte ali za one koji su davali normalne cene za te karte do sad ovo bas i nije vesela vest.
Heart of kiran ce sad biti mozda jedan evro, zeleni gearhulk ako i toliko.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 23 Feb 2018, 22:22
by portugalovic
Ovo je megasuper. Ulaznica u mtg za malo para.
Jako dobar proizvod.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 23 Feb 2018, 22:46
by turbo
Sva četiri deka su dobra (imaju vredne karte). Jedina šteta što nije izašao u 2017.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 23 Feb 2018, 23:14
by maneater
Pa nisu vise vredne
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 24 Feb 2018, 04:16
by portugalovic
maneater wrote:Pa nisu vise vredne
Jeeee standard je jos jeftiniji, vise ljudi ce igrati standard jeeeee doleee elitista sibul doleeeee
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 24 Feb 2018, 11:29
by turbo
maneater wrote:Pa nisu vise vredne
Vredne su i dalje, samo su sada povoljnije. Chandra je pala sa 35 na 27, ostalima će takođe korigovati cene, tako da će gomila karata biti prisutpačnija, što je sjajno. Da se nisu pojavile u ovom deku, verovatno bi išle do 50 (a nagađaj koliko će koštati nakon rotacije).
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 24 Feb 2018, 11:29
by SerbZmaj
Nisu normalni
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 24 Feb 2018, 16:27
by portugalovic
Sto jeftiniji standard to bolje za igru.
Sto jeftinija igra vise ljudi ce igrati.
Brate pocetnik kupi mono r i moze opusteno da igra turnir da mu ne fali nista.
Svaki korak pa pojeftinjenju produkata je plus za igrace.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 24 Feb 2018, 16:53
by Anatar
Lepe vesti. Koliko puta godišnje će štancovati ovakve špilove? Dok ne crkne krava ili imaju nekakav plan?
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 24 Feb 2018, 18:33
by maneater
portugalovic wrote:Sto jeftiniji standard to bolje za igru.
Sto jeftinija igra vise ljudi ce igrati.
Brate pocetnik kupi mono r i moze opusteno da igra turnir da mu ne fali nista.
Svaki korak pa pojeftinjenju produkata je plus za igrace.
Pa onda je najbolje da mtg postane lcg i da nestanu svi ljudi koji prodaju singlove tad ce biti najjeftiniji.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 24 Feb 2018, 18:39
by portugalovic
Svodjenje standarda na kosta je 50-100dek je super. Moze svako da se igra, neko ozbiljniji moze da ima sve dekove. Lakse da banuju karte ako pogrese. Zdraviji standard, brze rotacije itd.
Sve u svemu ovo nije ni blizu tako drasticno, ali je odlican korak...
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 24 Feb 2018, 18:53
by Lupus023
Magic i treba da bude društvena igra, a ne igra za privilegovane..
Odlična ideja, prva pametna posle koliko vremena..
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 24 Feb 2018, 20:24
by SerbZmaj
Odlična stvar za početnike. Treba da postoje dekovi koji mogu lako i brzo da uvedu početnike u standard,
Problem je sa njihovim pristupom i načinom rada.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 01 Mar 2018, 12:39
by Grujah
maneater wrote:Pa bas i nije neka osnova za standard posto ce sve te karte da izrotiraju u septembru, a posle ce te karte da vrede ko kesica kikirikija.
Super je za ljude koji nemaju karte ali za one koji su davali normalne cene za te karte do sad ovo bas i nije vesela vest.
Heart of kiran ce sad biti mozda jedan evro, zeleni gearhulk ako i toliko.
To je totalno pogresno razmisljanje : pala mi cena karata koje imam, lose je. Gomilu karata iz mm3 sam imao i cena im je tenkovala, ali je svejedno to bilo dobro jer vise moze sa napravi odredjene modern dekove.
Dobro je za ugru a i tebe kao igraca da su karte povoljnije i da pocetnici imaju jednostavan i jeftin ulaz u turnirsku igru.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 01 Mar 2018, 13:13
by Pillar
maneater wrote:Pa bas i nije neka osnova za standard posto ce sve te karte da izrotiraju u septembru, a posle ce te karte da vrede ko kesica kikirikija.
Super je za ljude koji nemaju karte ali za one koji su davali normalne cene za te karte do sad ovo bas i nije vesela vest.
Heart of kiran ce sad biti mozda jedan evro, zeleni gearhulk ako i toliko.
Pa sta? Je l' tom logikom mi treba da prestanemo da igramo standard? Sve karte ce u jednom trenutku tankovati, standard je takav. Den Protector je bio 15 dolara, a sad ne vredi vise od 2. Nije bitno to, nije bitno da li pada vrednost kartama koje imamo, vec da imamo vise ljudi s kojima mozemo da igramo nasu igru. 30$ za Tier dek je vise nego dobra stvar, i siguran sam da ce ovo pocetnicima mnog olaksati. A sto se tice toga da karte uskoro rotiraju, da, rotiraju, ali tek za 6 meseci, sto znaci da ce svi ti pocetnici moci da se izigraju 6 meseci s nekim dekovima koji su im se dopali pa da nastave da razradjuju iste dekove za koje imaju osnovu. Standard stagnira, i Wizardsi zele vecu posecenost njihovog primarnog formata u kom su banovali 9 karata u proteklih godinu i po dana.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 02 Mar 2018, 10:54
by Anatar
Ne mislim da će ovi špilovi toliko loše uticati na cene singlova u njima. Bio je i
Stoneforge Mystic u precon špilu nalik ovima pa ne košta ko kesica kikirikija.
Ancestral Vision je takođe bio u duel špilovima pa da je sada jeftina karta baš i nije. Karte koje su bitne za non-Standard formate (Chandra i još par njih) će zadržati vrednost. Većina ostalih karata je ionako bila osuđena na anonimnost nakon rotacije te ne vidim čemu jadikovanje oko toga što će cene da tenkuju malo ranije nego što bi to inače bilo očekivano.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 10 Mar 2018, 16:31
by SerbZmaj
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 18 Mar 2018, 21:19
by Soundwave
CFB je izbacio, pretpostavljam, prvi u seriji "Legendarnih spilova" i prvenac je Pauper Burn spil.
http://store.channelfireball.com/catalo ... urn/809063
Nista od toga ne bi bilo toliko cudno, da spil ne kosta frapantnih 130$. U opisu stoji da pored 75 kartica, kupac dobija i slivove, kutiju i blokce, a da se karte salju u stanju u kom ih ima da bi se poslala adekvatna kolicina (sto mu dodje - nema 4 NM Bolta, idu 4 SP). Samo slanje takvih kartica smanjuje nominalnu vrednost spila jer na MTGGoldFish je prosecno 90$ za NM karte.
Ono sto meni bode oci je marza CFB - slivovi su 3.5$, kutija je do 5$ (nema cenu na sajtu jer je nema na stanju) i ovaj pad je 0.5$, sto je ukupno 9$. Ostaje 120$ za spil. Pa da li je realna marza od 33% ?!

Re: Magic i prikljucenija
Posted: 18 Mar 2018, 21:43
by Lupus023
Možda dobiješ Beta Lightning Bolt?

Re: Magic i prikljucenija
Posted: 15 Apr 2018, 11:26
by frankie
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 15 Apr 2018, 18:46
by Grujah
Kruzilo je to redditom, obv fake

Re: Magic i prikljucenija
Posted: 10 May 2018, 10:43
by frankie
Juce je bio AMA na redditu sa Moon-om, najvecim US proxy sellerom.
Kaze da je godisnje prodavao oko 60K proxija sa zaradom od oko 15K $ mesecno.
U 5-dnevnoj radnoj nedelji je svakoga dana shipovao oko 225 karata po ceni 3$ komad.
Pored toga je rekao i ovo :
copyright claims only cover booster packs. Individual cards however have a legal (in the court of law) value of 0$ officially

So it only emboldens would be challenges to the RL, knowing the fine will never be felonious, as long as you keep it under 125 "packs of cards"
jer je suocen sa vise tuzbi od strane US carine i WoTC-a, ali i dalje radi.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 10 May 2018, 10:48
by Chuck Norris
frankie wrote:Juce je bio AMA na redditu sa Moon-om, najvecim US proxy sellerom.
Kaze da je godisnje prodavao oko 60K proxija sa zaradom od oko 15K $ mesecno.
U 5-dnevnoj radnoj nedelji je svakoga dana shipovao oko 225 karata po ceni 3$ komad.
Pored toga je rekao i ovo :
copyright claims only cover booster packs. Individual cards however have a legal (in the court of law) value of 0$ officially

So it only emboldens would be challenges to the RL, knowing the fine will never be felonious, as long as you keep it under 125 "packs of cards"
jer je suocen sa vise tuzbi od strane US carine i WoTC-a, ali i dalje radi.
haha nice, izdominirao
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 10 May 2018, 11:23
by turbo
Kaze da je godisnje prodavao oko 60K proxija sa zaradom od oko 15K $ mesecno.
A dnevno je zarađivao oko 6k.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 10 May 2018, 11:31
by frankie
Dnevno ~675$ (225x3$) x 5 dana = ~3375$
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 10 May 2018, 11:38
by frankie
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 22 May 2018, 00:36
by SerbZmaj
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 22 May 2018, 08:38
by frankie
Ide u prilog onome sto smo pricali, da skilovi koje koristimo igrajuci medzik mozemo da primenimo na sve sfere zivota.
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 17 Jul 2018, 02:20
by SerbZmaj
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 17 Jul 2018, 15:33
by radule
Re: Magic i prikljucenija
Posted: 17 Jul 2018, 15:52
by Grujah
Morao sam da povucem debele veze, ali uspeo sam.
Ostalo je samo jos 4 mesta, prijavljujte se ljudi!