Page 1 of 1

Frontier format

Posted: 03 Dec 2016, 00:25
by StonedUnicorn
http://mtgsalvation.gamepedia.com/Frontier
https://www.reddit.com/r/magicTCG/comme ... h=3bd30845

Sve u svemu neki ljudi počinju da igraju takozvani Frontier format (Postmodern :shock: ) i fazon je da su sve karte od M15 legalne pa do poslednjih edicija u standardu :o . Meni se iskreno ne sviđa, nekako mi je meh ali možda ima neko kome će se svideti. Zanimljivo je što je format poprilično jeftin u odnosu na modern a ne rotira kao standard.

Re: Frontier format

Posted: 03 Dec 2016, 01:27
by SerbZmaj
Zanimljivo. Japanci krenuli sa formatom pa sada i ostali. Sada kada Vizardi naprave novi format ali od Originsa, recimo

Re: Frontier format

Posted: 03 Dec 2016, 13:30
by Anatar
Čista baljezgarija. Ne znam stvarno šta će sve još pokušati da izmisle pre nego što se opet vratimo na stari Extended - najveći i najlepši rotirajući format koji je igra ikada imala?

Za neupućene u pitanju je bio format koji se sastojao od zadnjih 6-9 blokova i koji je rotirao jednom u tri godine tako što su iz formata izlazila tri najstarija bloka. Na formatu su praktično bile zastupljene sve vrste strategija, bio je prilično izbalansiran i imao je ban listu od svega četiri (4) karte.

Ne mislim da bi Extended na bilo koji način istisnuo Modern kao format, ali je za razliku od njega u pitanju format koji, po meni, ima daleko više smisla kao PPTQ i PT format.

Re: Frontier format

Posted: 03 Dec 2016, 16:21
by SerbZmaj
Lule saglasan sam sa tobom, mislim da je vreme da se vrati extended!

Re: Frontier format

Posted: 03 Dec 2016, 16:44
by srecko
Uzeli su od m15 jer je od tada krenuo novi border. Koliko vidim popularizovali su ga veći storovi i oni ga polako guraju jer im je to fin način da se otarase karata koje su loše za modern a izrotirale iz standarda.
Ekstended bi bio bomba a i više se uklapa u novu filozofiju vizardsa da gura samo standard.

Re: Frontier format

Posted: 05 Dec 2016, 19:22
by Chuck Norris
Collected Company.

Re: Frontier format

Posted: 05 Dec 2016, 22:20
by Kasper
Kopati kroz vreme. :ugeek:

Re: Frontier format

Posted: 07 Dec 2016, 11:56
by SerbZmaj

Re: Frontier format

Posted: 25 Jan 2017, 03:06
by Ravnica BG
Evo sad imate šansu i da probate uživo kako to izgleda:

http://forum.mtgsrbija.rs/viewtopic.php?f=24&t=229

Suta ćemo malo testirati, u nedelju je turnira, a ako nam deluje zabavno format, pravićemo turnire veoma često :D

Re: Frontier format

Posted: 25 Jan 2017, 13:43
by naimelon
Kao pocetniku, kojem je previse da ulazi u modern i zbog novca i njegove nepromenljivosti, frontier stvarno zvuci extra, jos jedna godina unazad + nerotirajuci format.
E sad posto sam ja imam tek neki srednji standard deck, a procitah negde da u frontieru dominiraju khans 4 boje dekovi, ima li smisla pocinjati frontier sa standard deckom pa ga prosirivati unazad polako ? Mislim na vas sto ste igrali 2015 standard, da li su stvarno 2015 standard dekovi tolko jaci da 2016 standard dekovi nemaju sanse ili je to ipak igrivo ?

Re: Frontier format

Posted: 25 Jan 2017, 15:13
by CHuPa
Dodji i probaj. Imacu 3 deka....

Re: Frontier format

Posted: 25 Jan 2017, 23:21
by srecko
Iskreno, kao nekome ko je krenuo da igra pre god dana, frontier izgleda premalo jeftiniji od moderna, naročito jer stejplovima (Mentor, Džejs, Fečevi, Company, Hangarback, Dig) skače cena opet i dekovi koji su trenutno jaki imaju cene standarda od pre godinu+ dana (300+€). Mada su definitivno pogodili period od kada kreću pošto je ogromna količina ljudi krenula da igra u to vreme i dosta ovih karata ima.

Re: Frontier format

Posted: 26 Jan 2017, 09:28
by kemp
+ je to sto Wizardsi ne prave ban listu, a svi znamo koliko su skloni babunarijama.

Re: Frontier format

Posted: 26 Jan 2017, 12:08
by Klepic
kemp wrote:+ je to sto Wizardsi ne prave ban listu, a svi znamo koliko su skloni babunarijama.
*Ne prave jos. :D

Re: Frontier format

Posted: 26 Jan 2017, 12:12
by kemp
Pa nisu oni napravili format. I ako ga priznaju sumnjam da ce masa da prihvati njihovo mesanje, i da slusaju njih.

Re: Frontier format

Posted: 26 Jan 2017, 12:28
by Lupus023
Isto kao sto ni ne slusaju za Commander. :D
A i sta fali ban listi? Zamisli da nema ban liste, kakav bi to haos bio od formata..

Re: Frontier format

Posted: 26 Jan 2017, 13:06
by srecko
Wizards ne pravi ban listu za komander, ali imaju lika iz wizardsa u rules committee.

Re: Frontier format

Posted: 26 Jan 2017, 13:07
by kemp
Lupus023 wrote:Isto kao sto ni ne slusaju za Commander. :D
A i sta fali ban listi? Zamisli da nema ban liste, kakav bi to haos bio od formata..
Da jebote zamisli reflektor magove na sve strane :(

Re: Frontier format

Posted: 26 Jan 2017, 14:46
by Lupus023
Dobro nisam rekao da je idealno :mrgreen: