______________________________________________________________________________________________
Obaveštenje za AUKCIJE 2024.
detalji na:viewtopic.php?t=3843

______________________________________________________________________________________________
For new users/novi korisnici
New users must be manually confirmed by administrator, to finish registration, as AntiSPAM measure, if you are NOT registered in 48 hours please ping me at Viber, Discord, etc.

Contacts:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940

Molba za nove korisnike, kada završite registraciju, potrebno je da administrator odobri registraciju. Ako ne budete registrovani u roku od 48 časova, javi te mi, pa cu vas autorizovati.

Kontakti su:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940
______________________________________________________________________________________________

Regards/Pozdrav,
CHuPa

Piconey

Deo za prijave svih loših trejdova i trejdera...

Moderators: gile, CHuPa, vrastko, triEDGE

Locked
User avatar
Klepic
Posts: 333
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 28
Status: Offline

Piconey

Post by Klepic »

Okej, nikad do sad nisam nekog prijavljivao ili sam stavljao Good/Bad refove. Bilo je situacija gde sam to trebao da uradim ali svejedno nisam, uvek sam gledao da se ne bakcem oko ovoga. Ovaj slucaj pre svega zelim da prijavim iz prostog razloga zato sto je user "Piconey" nov, nema postova i trebalo bi da se novi clanovi naviknu na neka pravila koja vaze na ovom forumu.

Elem, necu da duzim i da pisem roman, ukoliko je potrebno, modovima cu poslati kratku prepisku koju imam sa covekom. Covek mi se javlja za dva ankomona koji kostaju 50 din. Govorim mu da za tu sicu necu da se cimam do poste nakon cega me pita koja je minimalna cifra za koju bih se cimao. Govorim mu je, on pronalazi karte sa moje liste i pita mi da li je sad okej i da li bih se za to cimao do poste za date karte/pare. Ja mu govorim da jeste, spakovao sam vec karte da posaljem, saljem mu gde da mi uplati pare, trazim njegovu adresu i potvrdan odgovor kad uplati pare pa cu poslati karte, samo iz razloga jer ga ne poznajem. Nakon toga covek uredno ulazi na forum i cita poruke, ja sam mu poslao jos jednu poruku nakon par sati kad sam video da ne odgovara na prvi, koju je isto tako kulturno iskulirao. Znaci nakon poruke gde da uplati pare mi ne odgovara i samo ih cita. Podsecam da je on incirao trade i da je on jasno ponudio uslove.

Da se razumemo, cifra oko koje smo se dogovorili je realno mala i ne znaci mi puno(cak i da sam poslao karte). Da je neko koga poznajem i da mi nije odgovorio, cekao bih jos i ne bih se cimao. Ne bih cak ni ovde nista pisao. Da mi je barem rekao e matori, ipak necu da kupim te karte, i to bi mi bilo okej, a ne ovo..
Meni ovo licno izgleda kao eskivaza i ne zelim da novi(ili mozda neki stari) clanovi smaraju druge sa slicnim stvarima. Znaci ako zelis da kupis neke karte, kupi a ne da cimate ljude, nudite svoje cene i ponude i na kraju ne odgovarate.

Ovim putem zelim samo da obavestim ostale clanove foruma da obrate paznju na ovakve clanove i konkretno obratite paznju na Piconey-a i da ukoliko je ikako moguce, izbegnete trgovanje sa njim jer je po svemu sudeci gubljenje vremena.
Float like a butterfly, sting like a bee.
User avatar
d00m1n80r
Posts: 205
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Piconey

Post by d00m1n80r »

50 evra na klepica
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1095
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Offline

Re: Piconey

Post by CHuPa »

Klepicu,

Kapiram te, mene mrkzi da se cimam za karte koje su i dosta skuplje.... Kada je sve bilo ? Koliko vremena ima od kada ste razmenili adrese i kada cekas potvrdu ?

Dan, dva, tri ili vise ?

Jeste za bad ref, ali dalje nista od toga (za sada).

Perovicu, teska ti je opklada, znamo Klepica, dobija sigurno, niko nece prihvatiti opkladu. :)
User avatar
Klepic
Posts: 333
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 28
Status: Offline

Re: Piconey

Post by Klepic »

Poslednju poruku koju sam mu poslao je bio 23. tj. sad vec pre dva dana. Istog dana(oko 10ak sati ranije) sam dobio i njegovu poslednju poruku tako da ga posle dve iskulirane poruke nisam vise smarao. Coveku sam poslao racun, no nakon te poruke mi nije vise odgovarao. Znaci sve u svemu dva dana. Mislim da vreme ovde nije bitno jer je covek svakako ulazio na sajt/citao poruke. Nemoguce da mi ne moze otkucati recenicu od 3 reci..

Kao sto sam rekao, nebitno je da li ce covek dobiti bed ref ili nece. Zelim samo da skrenem ljudima paznju na ovakve situacije. Ja realno nisam ovde nista izgubio osim svog vremena da se dopisujem sa covekom i vremena ulaska na sajt da vidim da li mi je covek odgovorio i da li je procitao poruku.
Float like a butterfly, sting like a bee.
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1095
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Offline

Re: Piconey

Post by CHuPa »

jes u pravu si Klepicu, logovao se noćas u 10 do 01.

Mogao bi da se i javi ovde da objasni sta se dešava.
Piconey
Posts: 1
Joined: 20 Apr 2018, 11:46
Status: Offline

Re: Piconey

Post by Piconey »

Pozz svima,
Pre svega bih potvrdio da je doslo do dogovora za karte sa Klepicem, medjutim ja sam u isto vreme poslao vise poruka vezano za karte koje mi trebaju i u trenutku kada sam dobio broj racuna (ne bukvalno odmah), dobio sam i odgovor od drugog clana foruma.

Da bi kompletirao deck koji sastavljam zadnjih 10ak dana, potrebna su mi 3 Winding Constrictora, Klepic je imao 2 (bar je tako u postu pisalo). Takodje da bi se karte poslale morao sam da dodam jos par random karata kako bi se doslo do cene od oko 400din.. pare i nisu problem kolko mi je trebao i treci constrictor... Kada mi je poslao poruku oko potvrde, nisam odmah odgovorio jer sam cekao potvrdu od drugog clana za slanje karata, do koje je doslo danas, tako da nisam hteo da prekinem dogovor u napred...

I to sto se ulogujem s vremena na vreme, to ne znaci da imam vremena da odgovaram na poruke, posto sa moba se ulogujem da vidim ima li novih poruka... cak sam i za taj drugi dogovor odgovorio par sati kasnije od kad sam video poruku s moba... Ja ne znam da li se ovde ocekuje da ljudi budu dostupni u svakom trenutku, ali kao sto ni ja ne ocekujem da dobijem odgovor isti dan, ne bi trebali ni drugi
User avatar
Klepic
Posts: 333
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 28
Status: Offline

Re: Piconey

Post by Klepic »

Procitao sam ceo odgovor Piconey-a ali mislim da posle prve recenice sve ostalo gubi smisao. Bas zbog ovoga sam i namestio ovaj post jer bas ovo objasnjava kako novi clanovi nisu upoznati sa samim pravilima foruma. To po meni cak i nisu pravila samo foruma vec uopsteno pravila kada sa nekim trgujes. Ako si se sa nekim nesto dogovorio, mislim da to treba da se ispostuje(opet govorim covek je prvi slao poruke, nisam ga silio da kupuje moje karte). Kao sto sam vec rekao, cak mi ni ovo ne bi bio problem, da mi se covek lepo javio.

Ostatak odgovora za odgovaranje na poruke(tj. ne odgovaranje) bih prokomentarisao samo kao nepostovanje drugog coveka i uopsteno njegovog vremena. Polazeci od sebe cim vidim poruku na forumu(a ulazim vise puta dnevno) odgovaram odmah. Cak i ako nisam siguran oko nekog trejda, odgovorim da nisam siguran cisto da se druga strana ne bi osecala iskulirano a da ne pricam kad sam se vec nesto dogovorio. Btw, i ja forum koristim i odgovaram na poruke preko telefona uglavnom uvek(sad je bruka namesten forum za fon kako je bilo na proslom).


Chupo, kontam da je to to. Meni licno je ovaj odgovor i vise nego dovoljan. Mene ne dotice da li ce covek dobiti bed ref/bed trejdera, ti radi sta ti je ciniti. Ovo sam uradio zbog drugih clanova foruma, cisto da imaju uvid.

Pozdrav, Klepic.
Float like a butterfly, sting like a bee.
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1095
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Offline

Re: Piconey

Post by CHuPa »

sve je rečeno. lock ovde.
Locked

  • You do not have permission to post in chat.
@ AnimeGuy333 « Thu 10:46 pm »
@ Shush « Thu 10:19 pm »
@ Shush « Thu 10:18 pm »
@ MagicalZiggy « Thu 8:18 pm »
@ Shush « Thu 6:13 pm »
@ Aca « Thu 6:04 pm »
@ Shush « Thu 6:04 pm »
@ Crazyfen « Thu 6:02 pm »
@ Soundwave « Thu 5:40 pm »
has started a new topic: Aukcija : Oko moje zeleno (a i šareno)
@ Chuck Norris « Thu 4:17 pm »
@ AlexV « Thu 4:09 pm »
has started a new topic: Playset Dauthi Voidwalker (Retro Frame)
@ Chuck Norris « Thu 3:59 pm »
@ Crkn « Thu 1:47 pm »
@ Crkn « Thu 1:45 pm »
@ Shush « Thu 12:50 pm »
@ aksa « Thu 12:20 pm »
@ Crazyfen « Thu 10:53 am »
@ Bottle Gnome « Thu 9:28 am »
@ Bottle Gnome « Thu 9:19 am »
@ Bottle Gnome « Thu 9:04 am »
@ Bottle Gnome « Thu 8:49 am »
@ aksa « Thu 7:48 am »
@ AnimeGuy333 « Thu 1:49 am »
@ AnimeGuy333 « Thu 1:48 am »
@ snowman « Thu 12:57 am »
@ aragon.sm « Wed 10:41 pm »
@ aragon.sm « Wed 10:24 pm »
@ aragon.sm « Wed 10:24 pm »
@ aragon.sm « Wed 10:24 pm »
has replied to: Re: Breaking News
@ Fenharel « Wed 8:28 pm »
has replied to: Re: 420 (/2)
@ AnimeGuy333 « Wed 8:10 pm »
@ Shush « Wed 6:39 pm »
@ FogoNorabo « Wed 6:20 pm »
@ snowman « Wed 6:18 pm »
@ FogoNorabo « Wed 3:50 pm »
@ aksa « Wed 2:26 pm »
has replied to: Re: 420 (/2)
@ MagicalZiggy « Wed 1:56 pm »
@ d00m1n80r « Wed 1:54 pm »
@ d00m1n80r « Wed 12:53 pm »
@ aksa « Wed 12:29 pm »
@ d00m1n80r « Wed 11:59 am »
@ d00m1n80r « Wed 11:58 am »
has replied to: Re: Breaking News
@ d00m1n80r « Wed 11:51 am »
@ Shush « Wed 11:51 am »
@ d00m1n80r « Wed 11:45 am »
@ aksa « Wed 11:35 am »
@ Soundwave « Wed 11:24 am »
@ d00m1n80r « Wed 11:20 am »
@ snowman « Wed 10:22 am »
@ aksa « Wed 7:58 am »
@ d00m1n80r « Tue 11:07 pm »
has replied to: Re: 420 (/2)
@ Shush « Tue 8:45 pm »
@ Shush « Tue 8:02 pm »
@ Fradulent « Tue 7:45 pm »
@ snowman « Tue 7:32 pm »
@ babaMiruna « Tue 6:00 pm »
@ zikkurat « Tue 5:45 pm »
@ zikkurat « Tue 5:44 pm »
@ Crkn « Tue 4:55 pm »
@ Shush « Tue 3:41 pm »
has replied to: Re: 420 (/2)

Who is chatting

offline aragon.sm