______________________________________________________________________________________________
Obaveštenje za AUKCIJE 2024.
detalji na:viewtopic.php?t=3843

______________________________________________________________________________________________
For new users/novi korisnici
New users must be manually confirmed by administrator, to finish registration, as AntiSPAM measure, if you are NOT registered in 48 hours please ping me at Viber, Discord, etc.

Contacts:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940

Molba za nove korisnike, kada završite registraciju, potrebno je da administrator odobri registraciju. Ako ne budete registrovani u roku od 48 časova, javi te mi, pa cu vas autorizovati.

Kontakti su:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940
______________________________________________________________________________________________

Regards/Pozdrav,
CHuPa

među-klupski turniri

Opšta priča o magic-u....

Moderators: gile, CHuPa, vrastko

User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1111
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

među-klupski turniri

Post by CHuPa »

Boyz and girlz,

Pade mi napamet kako imamo i veći broj klubova i imamo dosta ljudi koji igraju standard, da se naprave timovi koji bi reprezentovali klubove.

Predlog je da se igra ili timski standard (unified) ili klasičan standard (svaki igrač svoj dek), ali težio bih ka unified-u.

Turnir za kvalifikaciju bi bio održan u pojedinačnim klubovima, da prva tri se kvalifikuju (4. mesto zamena) i predstavljaju klub, a potom jedan veliki invite only, event gde bi se igrali mečevi. Učešće simbolično, winner takes it all.

Ovo bi moglo jednom u mesec dana da se igra, a posle prvog turnira bi se rotirali predstavnici klubova (novi ciklus kvalifikacija), a svaki veliki event unapred zakazan i rotira se po klubovima. Ovo je pre svega pitanje je za BGD klubove (C22, Astal, Conflux i Hydra), zbog interne organizacije svojih vremena/dana, ali su naravno i svi ostali klubovi van BGD-a dobrodošli.

Da li postoji zainteresovanst ljudi ?

Dajte slobodno mišljenja i ideje za ovo.

Hvala
Čupa
User avatar
Anatar
Posts: 196
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Anatar »

Zvuči cool.

Ima dosta tehnikalija sa kojima bi tu trebalo rasčistiti ali ništa dramatično. Mislim da bi bilo bolje da se taj turnir održava kvartalno, možda paralelno sa store championship-om? U toj varijanti bi u taj grand showdown turnir ulazio Top 4 iz store chapionship-a iz četiri beogradska kluba (ne znam doduše da li Astal organizuje store championship?).
Što se formata tiče tu može i da se šara malo, možda čak i neka kombinacija standard-limited kao što postoji na nacionalnom? Takođe, ne bih se ograničavao samo na team formate. Možda pola-pola ako postoji interesovanje za 4 turnira.
Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's going to die, let's watch TV
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam našao u igli... i sada heklam i super mi je!
You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang.
Vera postoji kada misliš da tvoje govno ne smrdi a nada kada nisi proverio da li ima toalet papira u klozetu.
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 34
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Grujah »

Naravno da ne. Ja sam igrac za sebe, pripadam ni jednog klubu, igram magic i u Confluxu i u C22 a i u Astalu kada se skupi za draft ili EDH. Plus, nije realno Astal koji ne drzi uopste magic a posebno ne turnirski ubicavati u bilo koju pricu.


Takodje ne znam zasto izvesni klub jos od svog pocetka forsira separatizam.
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
User avatar
turbo
Posts: 268
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by turbo »

Meni se dopada ideja. U Hr je svojevremeno postojao turnir gradova i to je lep razlog da ljudi putuju, druže se i takmiče. Mi ovde imamo dosta ljudi koji igraju samo u nekom klubu i to bi bila prilika i da se ljudi ovde upoznaju. Volim timske formate i rado bih učestvovao.

Ja bih ostavio da klubovi sami odluče da li će praviti kvalifikacije ili drugačije formirati timove. U Zr ima dosta ljudi koji igraju, možda i u Ns ima ljudi koji bi hteli da se uključe, 3 čoveka po klubu nije teško pronaći to sam siguran.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 18
Joined: 02 May 2018, 23:44
Age: 40
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Dzon Vejn »

Nemam predstavu sta je unified, ali mi se svidja ideja i ucestvovao bih ukoliko mi slobodno vreme tako dozvoli.
And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.
User avatar
prevrag
Posts: 94
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by prevrag »

Cupa, Gile i Vasic imaju poziv da mi se jave kako bi se dogovorili da budu clanovi Conflux tima.
User avatar
Soundwave
Phyrexian Crusader
Posts: 976
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 37
Contact:
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Soundwave »

Posto ovo vec polako postaje popcorn topic, zar nije bolje iskoristiti najbolje iz dosadasnjih komentara?

Klubovi koje zele da ucestvuju, sednu i dogovore se (lol, vec sada ovo zvuci paradoksalno ali hajde da probamo) i napravi se sistem - svaki klub koji zeli da bude u organizaciji, dobije termin, ista cena ucesca na svim turnirima, zna se koja je suma unapred odredjena za nagradni fond zavrsnog turnira.

Igraci (top3, top4, top8, top999...), kao sto je Gruja rekao, ne kao predstavnik kluba, vec kao individue koje su izborile plasman na taj finalni event osvajanjem odredjenog mesta na turniru u nekom od klubova organizatora, idu na taj zavrsni turnir.

Jedini "problem" moze biti lokacija tog finalnog turnira, ali on moze npr biti odrzan na GamesCON-u sl.godine ili tako nekom neutralnom a opet, visoko posecenom, mestu.

My two cents.
Someday, someone will best me.
But it won't be today, and it won't be you.

Discord : SoundwaveKG#6896
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1111
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

Re: među-klupski turniri

Post by CHuPa »

Soundwave wrote:Posto ovo vec polako postaje popcorn topic, zar nije bolje iskoristiti najbolje iz dosadasnjih komentara?

Klubovi koje zele da ucestvuju, sednu i dogovore se (lol, vec sada ovo zvuci paradoksalno ali hajde da probamo) i napravi se sistem - svaki klub koji zeli da bude u organizaciji, dobije termin, ista cena ucesca na svim turnirima, zna se koja je suma unapred odredjena za nagradni fond zavrsnog turnira.

Igraci (top3, top4, top8, top999...), kao sto je Gruja rekao, ne kao predstavnik kluba, vec kao individue koje su izborile plasman na taj finalni event osvajanjem odredjenog mesta na turniru u nekom od klubova organizatora, idu na taj zavrsni turnir.

Jedini "problem" moze biti lokacija tog finalnog turnira, ali on moze npr biti odrzan na GamesCON-u sl.godine ili tako nekom neutralnom a opet, visoko posecenom, mestu.

My two cents.
Hvala svima na predlozima. Sačekaćemo još koji dan da se vlasnici klubova tj TO jave da vidimo da li ima nade za ovako nešto.
Za sada imam podršku Hydre, sačekaću ostatak klubova.
User avatar
frankie
Posts: 1032
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Taurunum
Age: 45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by frankie »

In.
Top Dek.
Girls, boys, art, pleasure.
User avatar
Kasper
Posts: 732
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Kasper »

Not interested..
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1111
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

Re: među-klupski turniri

Post by CHuPa »

Kasper wrote:Not interested..
frankie wrote:In.
Top Dek.

hvala na javljanju.
User avatar
Luhva
Posts: 108
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Luhva »

Slobodno iskopajte sa starog foruma pravila tromesecnog turnira by GC/Conflux/PNL ZR (mislim da je cak i kragujevac imao svog predstavnika tada, mozda i kraljevo ne secam se vise) pa prilagodite (vlasnici klubova) trenutnom stanju i mogucnostima.
Nije sto sam ga ja osmislio tada, ali mislim da je lepo funkcionisalo, pobednik je dobijao placen put (i smestaj) na GP.
User avatar
Kasper
Posts: 732
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Kasper »

Ako je tako neka nagrada, bio bih voljan da se ukljucim ;)
User avatar
Gruul
Posts: 71
Joined: 07 Jan 2018, 12:17
Location: Beograd
Age: 33
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Gruul »

Ideja je interesantna ali smatram da ovako nesto moze samo jos da pogorsa vec uzasnu situaciju na nasoj mtg sceni (ovde pre svega mislim na beograd).
Na bg sceni je prisutan uzasan separatizam i hejt medju pojedinim ljudima koji dolaze u razlicite klubove tako da taj turnir bi mogao da ima samo losu atmosferu i potencijalne incidente.
Dok se situacija u nasem gradu ne popravi ne vidim nikaku buducnost u ovakvim eventovima niti u bilo kakvoj komunikaciji medju klubovima.

Sa druge strane, ako bi se ovo organizovalo kao neka vrsta "drugog nacionalnog" gde bi se kvalifikovali ljudi i gde bi svaki Grad imao svoje predstavnike (nezavisno od klubova) to bi moglo biti dobro ako ima ljudi koji bi bili sposobni da iznesu celu organizaciju koja ne bi bila laka.
User avatar
radule
Posts: 293
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Beograd
Age: 39
Contact:
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by radule »

Grujah wrote:Naravno da ne. Ja sam igrac za sebe, pripadam ni jednog klubu, igram magic i u Confluxu i u C22 a i u Astalu kada se skupi za draft ili EDH. Plus, nije realno Astal koji ne drzi uopste magic a posebno ne turnirski ubicavati u bilo koju pricu.
Gruul wrote:Ideja je interesantna ali smatram da ovako nesto moze samo jos da pogorsa vec uzasnu situaciju na nasoj mtg sceni (ovde pre svega mislim na beograd).
Na bg sceni je prisutan uzasan separatizam i hejt medju pojedinim ljudima koji dolaze u razlicite klubove tako da taj turnir bi mogao da ima samo losu atmosferu i potencijalne incidente.
Dok se situacija u nasem gradu ne popravi ne vidim nikaku buducnost u ovakvim eventovima niti u bilo kakvoj komunikaciji medju klubovima.
Slazem se sa Gruulom i Grujom. Ne vidim buducnost u ovakvom tipu turnira, bar ne trenutno.
Luhva wrote:Slobodno iskopajte sa starog foruma pravila tromesecnog turnira by GC/Conflux/PNL ZR (mislim da je cak i kragujevac imao svog predstavnika tada, mozda i kraljevo ne secam se vise) pa prilagodite (vlasnici klubova) trenutnom stanju i mogucnostima.
Nije sto sam ga ja osmislio tada, ali mislim da je lepo funkcionisalo, pobednik je dobijao placen put (i smestaj) na GP.
Ovo su bili bas fun i izazovni tipovi turnira. Zao mi je sto nema vise ovakvih ideja. Generalno klubovi imaju problem sa pravljenjem turnira sa nekim jacim nagradama, i mislim da je to jedna od stvari koje sceni u srbiji dosta nedostaju. Pri tome ne mislim turniri gde ce se deliti From the vault, ili tako neke zaostavstine koje su ostale u policama i nisu se prodale, pa kao ajde da ih se ratosiljamo, nego turnir gde bi se delili standard ili modern stejplovi, makar i ucesce bilo vece, ili ovako neka nagrada tipa placen put i smestaj na GP.

Klubovi se trenutno drze neke standardne forme, sa niskim upadom i reciprocno tome nagradnim fondom, i retko kad se organizuje bilo sta vece od FNMa. A onda se odmerava kod koga je bilo 20, a kod koga 16 ljudi na FNMu, sto je po meni totalno nebitno, da ne upotrebim neku jacu rec. Trenutno su tu PPTQovi od "vecih" turnira, mada su i oni slabo poseceni, a uskoro ce prestati i da postoje. Organizuje se i magic liga, al to je opet slicna forma kao i ostatak turnira, mali upad i mali nagradni fond, i bragging rights da si u tom klubu za tu ediciju ti prvi u ligi.

Vec neko duze vreme turniri u Srbiji stagniraju, a zna se da je stagnacija = propadanje.

My 2 cents.
User avatar
Kasper
Posts: 732
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Kasper »

radule wrote: Generalno klubovi imaju problem sa pravljenjem turnira sa nekim jacim nagradama, i mislim da je to jedna od stvari koje sceni u srbiji dosta nedostaju.
Niko nece bre da da 1000din da igra standard PPTQ, a kamoli 2500+din za sealed PPTQ... Nece ljudi da se cimaju i da "bacaju" pare na medzik, tj hoce samo ako mogu da zarade.
Kod nas 82 coveka na Nacionalnom, pa po 8-16max na fnmovima... Nema Flooded stranda na FNMu, pa se ne isplati igrati...
Tako da nije problem veliki turniri, problem je u mentalitetu ljudi...

Treba da se ugledamo na Hrvate i Lendvaja. Koji svake godine pravi Hallowen, a nema klub, pa tu je upad 35e i dodje 50 ljudi...
Tako da eto ko zeli da doprinese MTG sceni nek izvoli da napravi nesto tako slicno, vrlo rado cu da mu pomognem.

My 3 cents
User avatar
radule
Posts: 293
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Beograd
Age: 39
Contact:
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by radule »

Kasper wrote:
radule wrote: Generalno klubovi imaju problem sa pravljenjem turnira sa nekim jacim nagradama, i mislim da je to jedna od stvari koje sceni u srbiji dosta nedostaju.
Niko nece bre da da 1000din da igra standard PPTQ, a kamoli 2500+din za sealed PPTQ... Nece ljudi da se cimaju i da "bacaju" pare na medzik, tj hoce samo ako mogu da zarade.
Kod nas 82 coveka na Nacionalnom, pa po 8-16max na fnmovima... Nema Flooded stranda na FNMu, pa se ne isplati igrati...
Tako da nije problem veliki turniri, problem je u mentalitetu ljudi...

Treba da se ugledamo na Hrvate i Lendvaja. Koji svake godine pravi Hallowen, a nema klub, pa tu je upad 35e i dodje 50 ljudi...
Tako da eto ko zeli da doprinese MTG sceni nek izvoli da napravi nesto tako slicno, vrlo rado cu da mu pomognem.

My 3 cents
Igzektli :D I sad ponovo procitaj svoj post, i izvuci zakljucak, i reci ovde sta si zakljucio :D
User avatar
kiki
Posts: 159
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by kiki »

Gospodo, imali ste takav turnir pre dva meseca u ZR.

Iz BG i NS je ucestvovalo cak 0 ljudi, so...
1manaur 1manarw 1manawu
User avatar
MasterHyperion
Posts: 126
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Usa
Age: 42
Contact:
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by MasterHyperion »

Kasper wrote:
radule wrote: Generalno klubovi imaju problem sa pravljenjem turnira sa nekim jacim nagradama, i mislim da je to jedna od stvari koje sceni u srbiji dosta nedostaju.
Niko nece bre da da 1000din da igra standard PPTQ, a kamoli 2500+din za sealed PPTQ... Nece ljudi da se cimaju i da "bacaju" pare na medzik, tj hoce samo ako mogu da zarade.
Kod nas 82 coveka na Nacionalnom, pa po 8-16max na fnmovima... Nema Flooded stranda na FNMu, pa se ne isplati igrati...
Tako da nije problem veliki turniri, problem je u mentalitetu ljudi...

Treba da se ugledamo na Hrvate i Lendvaja. Koji svake godine pravi Hallowen, a nema klub, pa tu je upad 35e i dodje 50 ljudi...
Tako da eto ko zeli da doprinese MTG sceni nek izvoli da napravi nesto tako slicno, vrlo rado cu da mu pomognem.

My 3 cents
Nije ti fora da stalno prozivas ljude koji ne posecuju redovno Pptq-ove. Nemamo svi kesa da ispljunemo svaki put kad se tebi cefne da organizujes pptq, jbg ne radimo svi u Majkrosoftu.

Ja nemam 1000 din da dam da bih jednom mesecno igrao PPTQ, jos manje imam 2500. Odigram draft/sealed 2 puta godisnje jer, pogodili ste, nemam para. Uzevsi u obzir sve to objasni mi zasto bih se cimao da igram turnir za koji bih morao duze vreme da stedim samo da bih imao za ucesce, a pritom ako izgubim ispada da sam bacio 1000/2500 din, a iako pobedim opet sam bacio pare jer svakako ne mogu da odem na rptq jer, obv, nemam para.

Ne radi se uopste o tome da li cu ja da "zaradim" nesto ucescem na turniru. Nije problem mentalitet, problem je nesrazmeran odnos cena i kvaliteta turnira. Pptq ne moze osijeku da prismrdi ni po organizaciji, ni po nagradama ni po iskustvu. Niko nije duzan da ti se pojavi na turniru samo zato sto si ga organizovao. Umesto da svaljujes krivicu na ljude koji ti ne dolaze na turnire probaj da preuzmes odgovornost i da razmislis sta je to sto bi ti mogao da promenis kao organizator da bi povecao broj posetilaca na turnirima.

My 2 cents
User avatar
Kasper
Posts: 732
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Kasper »

Nije ti fora da stalno prozivas ljude koji ne posecuju redovno Pptq-ove. Nemamo svi kesa da ispljunemo svaki put kad se tebi cefne da organizujes pptq, jbg ne radimo svi u Majkrosoftu.

Ja nemam 1000 din da dam da bih jednom mesecno igrao PPTQ, jos manje imam 2500. Odigram draft/sealed 2 puta godisnje jer, pogodili ste, nemam para. Uzevsi u obzir sve to objasni mi zasto bih se cimao da igram turnir za koji bih morao duze vreme da stedim samo da bih imao za ucesce, a pritom ako izgubim ispada da sam bacio 1000/2500 din, a iako pobedim opet sam bacio pare jer svakako ne mogu da odem na rptq jer, obv, nemam para.

Ne radi se uopste o tome da li cu ja da "zaradim" nesto ucescem na turniru. Nije problem mentalitet, problem je nesrazmeran odnos cena i kvaliteta turnira. Pptq ne moze osijeku da prismrdi ni po organizaciji, ni po nagradama ni po iskustvu. Niko nije duzan da ti se pojavi na turniru samo zato sto si ga organizovao. Umesto da svaljujes krivicu na ljude koji ti ne dolaze na turnire probaj da preuzmes odgovornost i da razmislis sta je to sto bi ti mogao da promenis kao organizator da bi povecao broj posetilaca na turnirima.

My 2 cents
Ocigledno nisi shvatio poentu onoga sto sam napisao, a nasao si se prozvano ili uvredjeno, kako god...

Ja sam pokusao da skrenem paznju da nece da dodju ljudi na turnire ako povecas cenu i nagrade - ti si zivi primer. Hvala ti.

Ne radim u Microsoftu, ne znam odakle ti to al ajde...
User avatar
Anatar
Posts: 196
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Anatar »

Ne znam koliko je to bitno trenutno, ali ne mislim da mora da se plaća odlazak na RPRQ/GP ili šta već da bi se nagrade smatrale "vrednim". Od svih nagrada koje klubovi mogu da dele bustere je verovatno najjednostavnije skupiti na gomilu i izraženo u njima može lakše i da se dogovori sa koliko će koji organizator da učestvuje u prize pool-u. Napominjem da ne znam apsolutno ništa o ovom aspektu poslovanja klubova ali mi na prvi pogled deluje logično.

Što se tiče odziva igrača za njega je više kriv PPTQ sistem nego "mentalitet", to omiljeno 13. prase u svakom razgovoru o "Koji nam je *rac?" Nadati je se da će sistem koji će ga zameniti biti bolji (što nije toliko teško kao što zvuči) i da će biti nešto što klubovi mogu da "prodaju" igračima.

Inače mi se mnogo dopada ideja da se turnir organizuje u okviru Gamescon-a. Koliko sam razumeo gomila igara već imaju slična takmičenja u okviru Gamescon-a, pa što ne bi i MTG?
Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's going to die, let's watch TV
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam našao u igli... i sada heklam i super mi je!
You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang.
Vera postoji kada misliš da tvoje govno ne smrdi a nada kada nisi proverio da li ima toalet papira u klozetu.
User avatar
prevrag
Posts: 94
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by prevrag »

Anatar wrote:Inače mi se mnogo dopada ideja da se turnir organizuje u okviru Gamescon-a. Koliko sam razumeo gomila igara već imaju slična takmičenja u okviru Gamescon-a, pa što ne bi i MTG?
Pa ima turnir na Gamesconu http://forum.mtgsrbija.rs/viewtopic.php?f=10&t=1764
User avatar
Anatar
Posts: 196
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Anatar »

prevrag wrote:
Anatar wrote:Inače mi se mnogo dopada ideja da se turnir organizuje u okviru Gamescon-a. Koliko sam razumeo gomila igara već imaju slična takmičenja u okviru Gamescon-a, pa što ne bi i MTG?
Pa ima turnir na Gamesconu http://forum.mtgsrbija.rs/viewtopic.php?f=10&t=1764
Znam za to (projavljujem se vrv naredne nedelje). Mislio sam više nešto u fazonu nacionalnog, kao finale neke lige ili nešto sl.
Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's going to die, let's watch TV
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam našao u igli... i sada heklam i super mi je!
You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang.
Vera postoji kada misliš da tvoje govno ne smrdi a nada kada nisi proverio da li ima toalet papira u klozetu.
Krivi
Posts: 26
Joined: 19 Nov 2017, 14:41
Age: 21
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Krivi »

Pa hajde i ja da napisem nesto.

Generalno problem je u tome sto ljudi nece da ulazu u MTG. Ja licno volim MTG zanimljiv je, lepo je nekada odigrati neki turnir ,zabava ovo ono. Ali onda dodje PPTQ. Igra ti se,i onda skontas da ipak ne dajes male pare za ucestvovanje. 2500 din nisu uopste male pare ,u Srbiji smo. A kamoli kad si dete kao ja.
Ideje se moraju davati lepo je sto je covek predlozio , trebamo postavljati sto vise ideja,pa mozda kad se nesto iskombinuje ispadne nesto pametno.
portugalovic
Posts: 200
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 43
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by portugalovic »

Evo ja predlažemo nešto ovako.
Pre 6 godina, bilo desilo se, manje igraca, manje klubova vise hejta... bez arene... bez jakih veza sa hrvatima... bez akija proa...



Drugari,

želim da najavim da će se, povodom godišnjice Garruka, održati prvi veeeliki turnir u organizaciji kluba.

Plan je da na ovom događaju krunišemo prvu godinu rada, tako što ćemo napraviti turnir sa najvećim nagradama do sada u Srbiji i obezbediti uslove da postanemo Advanced level.

U oktobru klub će raditi svaki dan , imaće duže radno vreme i otvoriće se ka novim igračima :)

Ovo će biti turnir sa najvećim fondom nagrada u Srbiji ikad :) 800€ (više od 50 igrača (1000€!)

Turnir će se održati u samom centru grada
Pariski Magazin | Kralja Aleksandra br. 12 http://pariski.com/index.php?option=com ... e&Itemid=8
Klub Stammgast http://www.facebook.com/stammgast.sekretarkluba?fref=ts

Naravno klub će biti prilagođen potrebama igranja MTGa :)

2012 Novi Sad Magic International Championship će pored poslastice za iskusne igrače, kao i naše drugare iz drugih država, imati i deo posvećen promovisanju igre i poligon za nove igrače.
Načelno su zainteresovani Mađari, Hrvati, Bugari i Makedonci, a pokušaćemo da privolimo i Rumune, Slovence, Austrijance, Italijane i druge :)

SUBOTA 1.12.2012.
Limited
Sealed Deck 6xReturn to Ravnica
Učešće 30€
Prijave od 10h, pocetak u 11h
Zagarantovani fond nagrada 500€! (50 i više igrača 600€!!)

Nagrade će se deliti po sledećem principu:

1. mesto 60%
2. mesto 20%
3. mesto 10%
4. mesto 10%
5. - 8. mesto M13 Booster Pack


NEDELJA 2.12.2012.
Constructed
Standard Deck (T2) (obavezne dek liste)
Učešće 15€
Prijave od 10h, pocetak u 11h

Zagarantovani fond nagrada 300e! (50 i više igrača 400€!!)

Nagrade će se deliti na sledeći način:

1. mesto 60%
2. mesto 20%
3. mesto 10%
4. mesto 10%
5. - 8. mesto M13 Booster Pack

Za T2 spremamo i posebne promo foilove i to:

4x Restoration Angel Avacyn Restored Release
Image

8x Superme Verdict RTR Full Box Promo
Image

8x Staff of Nin (M13 release)
Image

8x Silverblade Paladin Avacyn Restored Full Box Promo
Image

8x Ravenous Demon Dark Ascension Prerelease
Image Image

8x Xartid Gorgon 2013 Prerelease
Image

8x Moonsilver Spear Avacyn Restored Prerelease
Image

4x Ancient Grudge FNM Foil
Image

4x Lingering Souls FNM Foil
Image

4x Gather the Townsfolk WPN Foil
Image

4x Avacyn's Pilgrim FNM Foil
Image

4x Forbidden Alchemy FNM Foil
Image

4x Acidic Slime FNM Foil
Image


Vrednost ovih Promo Foil-ova je 182$ :)





Ukoliko se prijavite prvi dan za oba turnira, učešće je 40€ za oba!!!

Pored ovoga, biće još nekih simpatičnih nagrada i još raznih detalja o kojim ćemo vas obaveštavati u naredna 2 meseca :)

:buckethead:




Bugari: http://bgmagic.net/forum/viewtopic.php?f=8&t=2975
Mađari: http://www.mtgportal.hu/forum/viewtopic.php?p=8278#8278
Rumuni: http://www.facebook.com/mtgro
Makedonci: http://www.facebook.com/goblingames
Slovenci: http://www.irts.si/forum/index.php?showtopic=67753



Kako vam ovo deluje kad bi bilo sad? :D
Drugi
User avatar
Soundwave
Phyrexian Crusader
Posts: 976
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 37
Contact:
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Soundwave »

portugalovic wrote:
Spoiler
Evo ja predlažemo nešto ovako.
Pre 6 godina, bilo desilo se, manje igraca, manje klubova vise hejta... bez arene... bez jakih veza sa hrvatima... bez akija proa...



Drugari,

želim da najavim da će se, povodom godišnjice Garruka, održati prvi veeeliki turnir u organizaciji kluba.

Plan je da na ovom događaju krunišemo prvu godinu rada, tako što ćemo napraviti turnir sa najvećim nagradama do sada u Srbiji i obezbediti uslove da postanemo Advanced level.

U oktobru klub će raditi svaki dan , imaće duže radno vreme i otvoriće se ka novim igračima :)

Ovo će biti turnir sa najvećim fondom nagrada u Srbiji ikad :) 800€ (više od 50 igrača (1000€!)

Turnir će se održati u samom centru grada
Pariski Magazin | Kralja Aleksandra br. 12 http://pariski.com/index.php?option=com ... e&Itemid=8
Klub Stammgast http://www.facebook.com/stammgast.sekretarkluba?fref=ts

Naravno klub će biti prilagođen potrebama igranja MTGa :)

2012 Novi Sad Magic International Championship će pored poslastice za iskusne igrače, kao i naše drugare iz drugih država, imati i deo posvećen promovisanju igre i poligon za nove igrače.
Načelno su zainteresovani Mađari, Hrvati, Bugari i Makedonci, a pokušaćemo da privolimo i Rumune, Slovence, Austrijance, Italijane i druge :)

SUBOTA 1.12.2012.
Limited
Sealed Deck 6xReturn to Ravnica
Učešće 30€
Prijave od 10h, pocetak u 11h
Zagarantovani fond nagrada 500€! (50 i više igrača 600€!!)

Nagrade će se deliti po sledećem principu:

1. mesto 60%
2. mesto 20%
3. mesto 10%
4. mesto 10%
5. - 8. mesto M13 Booster Pack


NEDELJA 2.12.2012.
Constructed
Standard Deck (T2) (obavezne dek liste)
Učešće 15€
Prijave od 10h, pocetak u 11h

Zagarantovani fond nagrada 300e! (50 i više igrača 400€!!)

Nagrade će se deliti na sledeći način:

1. mesto 60%
2. mesto 20%
3. mesto 10%
4. mesto 10%
5. - 8. mesto M13 Booster Pack

Za T2 spremamo i posebne promo foilove i to:

4x Restoration Angel Avacyn Restored Release
Image

8x Superme Verdict RTR Full Box Promo
Image

8x Staff of Nin (M13 release)
Image

8x Silverblade Paladin Avacyn Restored Full Box Promo
Image

8x Ravenous Demon Dark Ascension Prerelease
Image Image

8x Xartid Gorgon 2013 Prerelease
Image

8x Moonsilver Spear Avacyn Restored Prerelease
Image

4x Ancient Grudge FNM Foil
Image

4x Lingering Souls FNM Foil
Image

4x Gather the Townsfolk WPN Foil
Image

4x Avacyn's Pilgrim FNM Foil
Image

4x Forbidden Alchemy FNM Foil
Image

4x Acidic Slime FNM Foil
Image


Vrednost ovih Promo Foil-ova je 182$ :)





Ukoliko se prijavite prvi dan za oba turnira, učešće je 40€ za oba!!!

Pored ovoga, biće još nekih simpatičnih nagrada i još raznih detalja o kojim ćemo vas obaveštavati u naredna 2 meseca :)

:buckethead:




Bugari: http://bgmagic.net/forum/viewtopic.php?f=8&t=2975
Mađari: http://www.mtgportal.hu/forum/viewtopic.php?p=8278#8278
Rumuni: http://www.facebook.com/mtgro
Makedonci: http://www.facebook.com/goblingames
Slovenci: http://www.irts.si/forum/index.php?showtopic=67753



Kako vam ovo deluje kad bi bilo sad? :D
I kakav je odziv bio? Koliko je igraca ucestvovalo, broj stranaca i slicno? Cisto informativno, jer ovo deluje skroz ok za turnirsku organizaciju a i za nagrade
Someday, someone will best me.
But it won't be today, and it won't be you.

Discord : SoundwaveKG#6896
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 34
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Grujah »

Dosla su po jedna kola iz Makedonije, Bugarske, Madjarske, toga se secam. Istok je bio 100% a mislim da je i Matija, tako da su verovatno i neki drugi hrvati/slovenci dosli, ali se ne secam 100%.
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
Krivi
Posts: 26
Joined: 19 Nov 2017, 14:41
Age: 21
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Krivi »

E ovo gore je solidan turnir ,za one koji imaju kesa ali opet kazem tesko se odvojiti od 30e cak i kad su ovakve nagrade ,ali idalje dobra ideja i ne osporavam, mozda bih cak i dosao na neki ovakav veci dogadjaj dogodine jer trenutno, i verovatno neki duzi vremenski period necu biti u mogucnosti da dodjem.
Ne razumem se u to koliko je prosecna starost magic igraca u Srbiji , ali verujem da ima i mladje publike koji bi igrali ovo samo keš je kurva .
Moje misljenje izvinitie ako sam nekog uvredio :)
Snake
Posts: 12
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Snake »

Ajmo mi prvo da napravimo redovnih 32 ucesnika na svakom FNMu u svakom klubu u Bgdu, pa da se bavimo nekim utopijskim idejama :D
Snake
Posts: 12
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Snake »

Ako vec hocete nesto tog tipa klupski, ima mnogo bolja ideja:


Neka svaki klub napravi kvalifikacije sa istim upadom i finalisti neka prodju dalje, a onda neka se top 8 odigra u jednom od klubova, pa neka se napravi rotacija.

Predstavljanje klubova samo po sebi je stvari neke licne preferencije i veci se doprinos daje tim klubovima ako bi se bavili ciscenjem svog dvorista umesto da siljimo patku jedni na druge time sto stanemo iza nekog veceg imena pa vicemo yeha nibba.

Ako vas bas interesuju neki megaplanetarni turniri, osmislicu sistem bez problema, gde moze da ucestvuje vise klubova i da svi budu zadovoljni.
User avatar
Anatar
Posts: 196
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Anatar »

Snake wrote:Ajmo mi prvo da napravimo redovnih 32 ucesnika na svakom FNMu u svakom klubu u Bgdu, pa da se bavimo nekim utopijskim idejama :D
I da organizujemo iduće nacionalno u Prizrenu pretpostavljam.

Zajebavanje na stranu, ne mislim da je neki redovni veći turnir, ili liga kad smo već kod toga, izvan zvaničnog PTQ sistema utopijska ideja, pogotovo što su takvi turniri već postojali kod nas kada su uslovi za igranje MtG-a (broj klubova, rasprostranjenost igre i sl.) bili mnogo lošiji. Sve se samo svodi na pitanje ko će tako nešto da organizuje, koliko bi tako nešto koštalo i kako da se namaknu pare da se pokriju ti troškovi. Ranije je bilo ljudi koji su umeli da odgovore makar na dva od ova tri pitanja. Ne znam šta se toliko promenilo na gore da više ne možemo da odgovorimo ni na jedno od ovih pitanja.
Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's going to die, let's watch TV
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam našao u igli... i sada heklam i super mi je!
You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang.
Vera postoji kada misliš da tvoje govno ne smrdi a nada kada nisi proverio da li ima toalet papira u klozetu.
User avatar
Pillar
Posts: 139
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Belgrade
Age: 27
Contact:
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Pillar »

Snake wrote:
Ako vas bas interesuju neki megaplanetarni turniri, osmislicu sistem bez problema, gde moze da ucestvuje vise klubova i da svi budu zadovoljni.
Nije poenta da jedna osoba dodje i mase "sistemom" koji je osmislila kako bi svi bili zadovoljni, vec da se klubovi dogovore i da saradjuju medjusobno, pod uslovom da vlasnici klubova u Beogradu uopste zele da ovo zazivi. A te price "Na mom FNM je bilo 32 osobe" postaju poprilicno stare, i poprilicno je naporno da na bilo kom topiku koji se otvori stoji "E pa, tad i tad je tu i tamo bilo 32 osobe". Krajnje neproduktivan komentar tbh.
"Who taught you to fight like this?"
"The witcher you slew."
Snake
Posts: 12
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Snake »

Pillar wrote:
Snake wrote:
Ako vas bas interesuju neki megaplanetarni turniri, osmislicu sistem bez problema, gde moze da ucestvuje vise klubova i da svi budu zadovoljni.
Nije poenta da jedna osoba dodje i mase "sistemom" koji je osmislila kako bi svi bili zadovoljni, vec da se klubovi dogovore i da saradjuju medjusobno, pod uslovom da vlasnici klubova u Beogradu uopste zele da ovo zazivi. A te price "Na mom FNM je bilo 32 osobe" postaju poprilicno stare, i poprilicno je naporno da na bilo kom topiku koji se otvori stoji "E pa, tad i tad je tu i tamo bilo 32 osobe". Krajnje neproduktivan komentar tbh.
Poenta je da buduci da niko nije ponudio da osmisli sistem, a da je ocigledno zelja za nekim novim vidom turnira, ja sam ponudio ono cime mogu da doprinesem svemu tome. Ukoliko neko ima zelju da to uradi, fine by me, neka uradi.

Ukoliko moje iskustvo ne znaci kao doprinos, onda cu se rado povuci i navijati za ostale koji umeju :)

Apropo 32 ljudi na turniru, nije poenta merenja patke nego realne situacije da nemamo 100 aktivnih igraca MtG-a petkom. Ukoliko niste primetili, nijednom klubu ne cveta sa brojem igraca i dokle god se to pitanje ne resi, svako osmisljavanje turnira koji ce ojacati kompetitivnost apsolutno nikakvu poentu nema osim da se drugi ljudi osecaju kao da su deo nekog kluba, ali na pogresan nacin, jer samo dovodi do raskola umesto do ujedinjavanja.
User avatar
Pillar
Posts: 139
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Belgrade
Age: 27
Contact:
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Pillar »

Pa onda radite na tome da bude 100 igraca, ne da se prepirete oko kojecega lol
"Who taught you to fight like this?"
"The witcher you slew."
Snake
Posts: 12
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Snake »

Pillar wrote:Pa onda radite na tome da bude 100 igraca, ne da se prepirete oko kojecega lol
omg, kako se toga nismo setili :shock:

Imas li mozda i predlog kako to da uradimo?
User avatar
Pillar
Posts: 139
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Belgrade
Age: 27
Contact:
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Pillar »

Rofl, na vama je da organizujete, ne na meni ;)
"Who taught you to fight like this?"
"The witcher you slew."
User avatar
frankie
Posts: 1032
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Taurunum
Age: 45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by frankie »

U osnovi je prosto.
Samo ulozis puno love i to je to.
Girls, boys, art, pleasure.
User avatar
Hydra
Posts: 60
Joined: 02 Oct 2017, 11:28
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Hydra »

Pillar wrote:Rofl, na vama je da organizujete, ne na meni ;)
Nije problem organizovati, pogledaj samo koliko ima turnira nedeljno u bgdu, problem je motivisati igrace i to dobro znas, Bobo.

Ukoliko igraci i TOovi u klubovima imaju volju za diskusijom apropo ove teme, rad sam da se ukljucim u bilo koju akciju koja bi doprinela poboljsanju scene.
User avatar
Hydra
Posts: 60
Joined: 02 Oct 2017, 11:28
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Hydra »

frankie wrote:U osnovi je prosto.
Samo ulozis puno love i to je to.
Time resis problem za dan, i sutra bi se opet vratilo sve na staro.
User avatar
Luhva
Posts: 108
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: među-klupski turniri

Post by Luhva »

https://www.spielraum.co.at/de/berichte ... nal-1.aspx

Ovako nesto treba svakom klubu koji misli ozbiljno da se bavi magicom.

Post Reply

  • You do not have permission to post in chat.
@ Soundwave « Fri 6:17 pm »
@ aksa « Thu 12:18 pm »
@ HeroOfChernobyl « Thu 11:12 am »
@ CHuPa « Thu 9:19 am »
@ aksa « Thu 8:25 am »
@ snowman « Thu 12:31 am »
@ snowman « Thu 12:30 am »
@ Crazyfen « Thu 12:28 am »
@ vintertid « Thu 12:01 am »
@ Soundwave « Thu 12:00 am »
has started a new topic: Aukcija : mythici i landovi
@ sluzimonarodu « Wed 10:00 am »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ AnimeGuy333 « Tue 2:11 pm »
@ JoCar « Tue 8:23 am »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ vintertid « Mon 11:39 pm »
has started a new topic: Auction 20 - 3 EDH decks
@ sluzimonarodu « Mon 10:04 pm »
@ Ominous « Mon 11:16 am »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ TotallyManda « Sun 9:54 pm »
@ aksa « Sun 9:39 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ kakarot16 « Sun 9:32 pm »
@ Renivius « Sun 9:17 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ HeroOfChernobyl « Sun 7:21 pm »
@ Ominous « Sun 5:38 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ JoCar « Sun 3:34 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ MagicalZiggy « Sun 2:18 pm »
has replied to: Re: 013 Auction - DJMPDz
@ sluzimonarodu « Sun 2:08 pm »
has started a new topic: 013 Auction - DJMPDz
@ sluzimonarodu « Sun 10:32 am »
@ TotallyManda « Sun 10:26 am »
@ aksa « Sat 1:11 pm »
@ JoCar « Sat 12:11 pm »
@ aksa « Sat 12:04 pm »
@ kakarot16 « Sat 10:52 am »
@ AnimeGuy333 « Sat 1:38 am »
@ JoCar « Fri 11:42 pm »
@ AnimeGuy333 « Fri 10:54 pm »
@ mightynora « Fri 9:56 pm »
@ sluzimonarodu « Fri 7:01 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ AnimeGuy333 « Fri 5:08 pm »
@ MagicalZiggy « Fri 1:45 pm »
@ Crazyfen « Fri 12:17 pm »
@ CHuPa « Fri 11:19 am »
@ aksa « Fri 11:00 am »
@ Ominous « Fri 10:12 am »
@ sluzimonarodu « Fri 9:43 am »
has started a new topic: 012 Auction - Heavy Stuff
@ AnimeGuy333 « Thu 11:12 pm »
@ mightynora « Thu 11:05 pm »
@ MagicalZiggy « Thu 10:37 pm »
@ AnimeGuy333 « Thu 9:56 pm »
@ mightynora « Thu 8:39 pm »
@ mightynora « Thu 7:40 pm »
@ Kyoma « Thu 6:35 pm »
@ Ominous « Thu 6:08 pm »
@ AnimeGuy333 « Thu 5:33 pm »
@ AnimeGuy333 « Thu 5:31 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ JoCar « Thu 4:54 pm »
@ MagicalZiggy « Thu 3:59 pm »
@ Ominous « Thu 12:49 pm »
@ snowman « Thu 12:06 pm »
@ MagicalZiggy « Thu 11:44 am »

Who is chatting

offline CHuPa