______________________________________________________________________________________________
Obaveštenje za AUKCIJE 2024.
detalji na:viewtopic.php?t=3843

______________________________________________________________________________________________
For new users/novi korisnici
New users must be manually confirmed by administrator, to finish registration, as AntiSPAM measure, if you are NOT registered in 48 hours please ping me at Viber, Discord, etc.

Contacts:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940

Molba za nove korisnike, kada završite registraciju, potrebno je da administrator odobri registraciju. Ako ne budete registrovani u roku od 48 časova, javi te mi, pa cu vas autorizovati.

Kontakti su:
Spoiler
Email address: nenad.stefanovic79@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/snenadyu
DISCORD: CHuPa#8170
VIBER:+381604471940 or 060/4471940
______________________________________________________________________________________________

Regards/Pozdrav,
CHuPa

[EDH] pitanje za proxy karte

Opšta priča o magic-u....

Moderators: gile, CHuPa, vrastko

Post Reply
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1107
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

[EDH] pitanje za proxy karte

Post by CHuPa »

Došlo je do mene pitanje igrača za commander:

Da li je dozvoljeno da se igra sa proxy kartama za EDH?

Znam da na turnirima nije dozvoljeno, znam da bilo šta zvanično nije dozvoljeno, da neki klubovi imaju zero-proxy politiku, opet da drugi klubovi dozvoljavaju igranje casual kao što je EDH.

Pitanje je sledeće, ako imam npr birds of paradise i 5 dekova koje vučem sa sobom, da li je negde napisano pravilo da moram da imam 5 fizičkih kopija papagaja ili je dovoljna samo 1 kopija da je imam, pa da ostale uradim kao proxy da ne bih stalno šetao kartu iz deka u dek?

Zanima me mišljnje igrača koji su casual. Dakle ne cEDH, niti nekoga ko igra standard/modern/legacy/šta_god_turnirski gde je naravno potrebno imati sve original karte.

Ovim naravno podrazumevam da se ne odradi ceo proxy dek, već samo karte koje fizički imaš u drugom deku ?

Tnx,
Čupa
Rahllor
Posts: 199
Joined: 01 Feb 2020, 02:06
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by Rahllor »

U mojoj play grupi koristimo proxije samo od karata sto imamo,bas iz tog razloga da ne premestam jednu kartu u 3 spila. :D
Last edited by Rahllor on 15 Mar 2022, 21:34, edited 1 time in total.
User avatar
Soundwave
Phyrexian Crusader
Posts: 974
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 37
Contact:
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by Soundwave »

Rahllor wrote: 15 Mar 2022, 21:31 U mojoj play grupi koristimo proxije samo od karata sto imam,bas iz tog razloga da ne premestam jednu kartu u 3 spila. :D
I po dogovoru, kada neko razmatra neku (pre)skupu kartu (bila ona 20+$ ili nešto kao Dockside Extortionist), može da proksuje dok ne iztestira dovoljno
Someday, someone will best me.
But it won't be today, and it won't be you.

Discord : SoundwaveKG#6896
User avatar
triEDGE
Donator 2024. godina
Posts: 341
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 32
Contact:
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by triEDGE »

Pitanje je sledeće, ako imam npr birds of paradise i 5 dekova koje vučem sa sobom, da li je negde napisano pravilo da moram da imam 5 fizičkih kopija papagaja ili je dovoljna samo 1 kopija da je imam, pa da ostale uradim kao proxy da ne bih stalno šetao kartu iz deka u dek?
Što se tiče casuala rekao bih da mi to nije naročito problematično. Mislim da je ok imati samo jednog Papagaja a proksovati ga u ostalim špilovima. Što se proksija tiče ili štampanje/slivovanje ili jednostavno da se ispiše na blanko kartici koji je proksi u pitanju.

BTW. jednom mi se desilo da dok sam prebacivao karte iz modern špilova (vadio sam iz jednog tipa sliva i stavljao u drugi) prilikom slivovanja promašim ugao ubacivanja i nenadjebivo okrznem jednu skupu kartu. Od tada sam sve što ide u druge špilove proksovao, samo bi mi turnirski špilovi bili u celini 24/7.
Zamisli da igraš 5 EDH špilova a da koristiš Mana Cryptu u svakom??? :lol:
From My Vault EDH/MODERN
viewtopic.php?p=1096#p1096
KupujemProdajem:
https://triedge.kpizlog.rs/

TELEGRAM: @urwald199x
DISCORD: triEDGE#8809
VIBER: 069/47-42-066
User avatar
GayLifeGain
Donator 2024. godina
Posts: 606
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Beograd(Vracar)
Age: 26
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by GayLifeGain »

Zamisli da igraš 5 EDH špilova a da koristiš Mana Cryptu u svakom???
Kakva sirotilja
*Laughs in Danilo*
Discord: Serby#3251
Kupujem i prodajem singlove.
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1107
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by CHuPa »

Danilo ?

Neko ko je salty ? :D
User avatar
vintertid
Donator 2024. godina
Posts: 1152
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by vintertid »

posto EDH nije kompetitivni turnirski format smatram da ne treba da bude pay to win. takodje smatram da ako je klub uplasen od WOTC politike i ne dozvoljava proxyje u casual partijama svojih clanova, da takav klub treba izbegavati i nek propadnu. WOTC nema policajce na svakom cosku da glumi proxy policiju i nevidjeno mnogo puta su u zadnjih 5 godina zeznuli namerno te iste klubove umanjujuci im mogucnost za zaradu i normalan rad, do toga da sad sami direktno prodaju karte musterijama zaobilazeci LGSove.

ja sam prilicno OCD i imam mnogo veoma high quality proxija stampanih u 300dpi, ako nekog zanima mogu da vas uputim gde naci skenove, javite se na pp, odstampate ih na 300g papiru u nekoj kopi radnji sa A3 stampacem u full color i u slivu izgledaju sjajno cak bolje nego neke original karte, jel je jelte cutting corners u nekim pogonima WOTC dosao do toga da su karte potpuno djubre po kvalitetu papira i stampe.

A opet da se kaze, ostario sam i imam slabije pamcenje i paznju i za dosta karata koje igram i imam moram da procitam tekst da se podsetim kako rade, a stampaju ih sa sve vise teksta, tako da ne volim proksije koji su papir na kome pise SHEOLDRED ili URO. volim da bude kolor verzija karte, citljiva i prepoznatljiva preko stola ili preko kamere.

izbegavam da imam proxy karte koju ne posedujem jedan komad barem (izuzetno stavim proxy karte koju jurim da nabavim ali trenutno nemam budzet), a karte ispod 3-4 dolara gledam da nabavim onoliko koliko mi treba kopija za sve dekove. medjutim, bio bih ludak kad bih imao 30 setova shocklandova i fetcheva, imam samo jedan set i ostalo proxyjem u svakom decku. za dosta skupih karata gledam da, ako nije kljucno za engine decka,ne koristim vise nego na max 2 decka, tako se povecava kreativnost i razne sjajne karte od 50 centi koje su super fun dobijate priliku da igrate a inace one izvise kao peta sesta karta ispod crte jer postoji samo 63 slota slobodna manje nekih 10-12 autoincludova.

ne igram skupe tutore, mana cryptove i zero mana spellove, ne pravim LED bomberman komboe i slicne gluposti. arcane signet je sad ispod 1 dolar, isto tako i svi signeti osim dimira i ovi novi talismani i moze se skupiti ok ramp paket, cak i sol ring ne mora da se igra iako nije toliko skup trenutno. steta sto je lightning greaves skup, al eto swiftfoot boots je pojeftinio reprintom i kupite 10 komada dok ne nestane. imam jedan birds of paradise i imam dva-tri proksija spremna za deckove gde bas moram da ih imam. voleo bih da predjem na 2 mana green ramp ali imam jedan nature's lore i nijedan three visits i ne zelim da dam 5 dolara ili da ih proksiujem u 14 zelenih dekova.

mene vise zanima gde vi igrate, koliko vas ima, koji su house rules, jel igrate preko kamere, jel mozemo da se nesto organizujemo online preko vikenda recimo, kakve su vam mete, koji se dekovi vrte, ja mogu da vam stavim na raspolaganje 26 mojih lista i diskusiju zasto su takve kakve jesu i kako da popravim nesto ili vi nesto da naucite od mene i obrnuto. to bi, siguran sam, veoma popravilo i kvalitet foruma da ne bude samo mesto za kupovinu i prodaju nego i da se udruzuju play grupe i razmenjuju iskustva pa da mozemo i da odradimo neku analizu lokalnih meta,da vidimo gde smo u poredjenju sa raznim extra turnsima, mtg lexiconima, mtgmudstah-ovima, nitpicking nerds shuffle scufflovima, setom i tomerom itd itd itd
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1107
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by CHuPa »

Spoiler
vintertid wrote: 16 Mar 2022, 12:53 posto EDH nije kompetitivni turnirski format smatram da ne treba da bude pay to win. takodje smatram da ako je klub uplasen od WOTC politike i ne dozvoljava proxyje u casual partijama svojih clanova, da takav klub treba izbegavati i nek propadnu. WOTC nema policajce na svakom cosku da glumi proxy policiju i nevidjeno mnogo puta su u zadnjih 5 godina zeznuli namerno te iste klubove umanjujuci im mogucnost za zaradu i normalan rad, do toga da sad sami direktno prodaju karte musterijama zaobilazeci LGSove.

ja sam prilicno OCD i imam mnogo veoma high quality proxija stampanih u 300dpi, ako nekog zanima mogu da vas uputim gde naci skenove, javite se na pp, odstampate ih na 300g papiru u nekoj kopi radnji sa A3 stampacem u full color i u slivu izgledaju sjajno cak bolje nego neke original karte, jel je jelte cutting corners u nekim pogonima WOTC dosao do toga da su karte potpuno djubre po kvalitetu papira i stampe.

A opet da se kaze, ostario sam i imam slabije pamcenje i paznju i za dosta karata koje igram i imam moram da procitam tekst da se podsetim kako rade, a stampaju ih sa sve vise teksta, tako da ne volim proksije koji su papir na kome pise SHEOLDRED ili URO. volim da bude kolor verzija karte, citljiva i prepoznatljiva preko stola ili preko kamere.

izbegavam da imam proxy karte koju ne posedujem jedan komad barem (izuzetno stavim proxy karte koju jurim da nabavim ali trenutno nemam budzet), a karte ispod 3-4 dolara gledam da nabavim onoliko koliko mi treba kopija za sve dekove. medjutim, bio bih ludak kad bih imao 30 setova shocklandova i fetcheva, imam samo jedan set i ostalo proxyjem u svakom decku. za dosta skupih karata gledam da, ako nije kljucno za engine decka,ne koristim vise nego na max 2 decka, tako se povecava kreativnost i razne sjajne karte od 50 centi koje su super fun dobijate priliku da igrate a inace one izvise kao peta sesta karta ispod crte jer postoji samo 63 slota slobodna manje nekih 10-12 autoincludova.

ne igram skupe tutore, mana cryptove i zero mana spellove, ne pravim LED bomberman komboe i slicne gluposti. arcane signet je sad ispod 1 dolar, isto tako i svi signeti osim dimira i ovi novi talismani i moze se skupiti ok ramp paket, cak i sol ring ne mora da se igra iako nije toliko skup trenutno. steta sto je lightning greaves skup, al eto swiftfoot boots je pojeftinio reprintom i kupite 10 komada dok ne nestane. imam jedan birds of paradise i imam dva-tri proksija spremna za deckove gde bas moram da ih imam. voleo bih da predjem na 2 mana green ramp ali imam jedan nature's lore i nijedan three visits i ne zelim da dam 5 dolara ili da ih proksiujem u 14 zelenih dekova.
Ovo sve gore napisano podržavam, kao što neko reče: neću da feč šetam u 3 špila levo desno, da se desi da se ošteti. Svakako sve jeftinije karte da bi se igrale mogu da se nabave kao što Ivan reče. Svakako prosi treba da bude kolor karta koja je lepo odštampana i vidljiva svima, nikako papirić sa nazivom "gojf" ili feč. Svakako ne igramo skupe stvari, ako ih već nemamo u kolekcij.

vintertid wrote: 16 Mar 2022, 12:53mene vise zanima gde vi igrate, koliko vas ima, koji su house rules, jel igrate preko kamere, jel mozemo da se nesto organizujemo online preko vikenda recimo, kakve su vam mete, koji se dekovi vrte, ja mogu da vam stavim na raspolaganje 26 mojih lista i diskusiju zasto su takve kakve jesu i kako da popravim nesto ili vi nesto da naucite od mene i obrnuto. to bi, siguran sam, veoma popravilo i kvalitet foruma da ne bude samo mesto za kupovinu i prodaju nego i da se udruzuju play grupe i razmenjuju iskustva pa da mozemo i da odradimo neku analizu lokalnih meta,da vidimo gde smo u poredjenju sa raznim extra turnsima, mtg lexiconima, mtgmudstah-ovima, nitpicking nerds shuffle scufflovima, setom i tomerom itd itd itd
Moja plejgrupa je trenutno kod mene kuci, dok se ne dignem na noge. Skupljamo se ponekad, sve zavisi od obaveza svih igrača. Svakako je poenta da imamo diskusiju oko dekova, house rules-a, samog magic-a kao i svega ostalog što nam se dešava. Svakako si dobrodošao. Meni najdraži element igranja/druženja je upravo to, da vidim ljude, popijemo kafu/sok/pivo, da odigramo par partija i da se proveselimo. Nema napetorsti, nije bitno ako Curman dobije 4 partije za redom, lepo ga ugazimo 5. partiju i svima mirna savest :D :D

Što se ostalih tiče, znam da postoji aktivno igranje u klubu Ravnica, ali pošto nisam bio tamo, ne znam kakav je plej (igrači, pravila kuće, pravila proksija, da li je fun ili je cEDH....). Verujem da će se neko javiti dodatno da objasni šta i kako u Ravnici.
User avatar
Soundwave
Phyrexian Crusader
Posts: 974
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 37
Contact:
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by Soundwave »

vintertid wrote: 16 Mar 2022, 12:53

mene vise zanima gde vi igrate, koliko vas ima, koji su house rules, jel igrate preko kamere, jel mozemo da se nesto organizujemo online preko vikenda recimo, kakve su vam mete, koji se dekovi vrte, ja mogu da vam stavim na raspolaganje 26 mojih lista i diskusiju zasto su takve kakve jesu i kako da popravim nesto ili vi nesto da naucite od mene i obrnuto. to bi, siguran sam, veoma popravilo i kvalitet foruma da ne bude samo mesto za kupovinu i prodaju nego i da se udruzuju play grupe i razmenjuju iskustva pa da mozemo i da odradimo neku analizu lokalnih meta,da vidimo gde smo u poredjenju sa raznim extra turnsima, mtg lexiconima, mtgmudstah-ovima, nitpicking nerds shuffle scufflovima, setom i tomerom itd itd itd
Od kad se Enigma zatvorila, nas nekoliko u KG se povremeno okuplja u kućnim/kafić varijantama, zavisno ko, kad i gde igra. Mi smo pre korone počeli, a posle prvog talasa završili EDH ligu koju je Josip organizovao u Enigmi i neka iskustva koja smo poneli odatle a posle primenili na igru, pravila i slično :

0. Ne postoji smer igre - da, kao najveći ludaci, redovno bacamo kockice i krug se pravi od igrača sa najvećim rollom ka sledećem. 100 puta smo rekli da ćemo da ustanovimo smer "kazaljke na satu", ali jbg...
1. Ne igramo inf comboe - liga je imala sistem bodovanja i ako bi pobednik očistio sto u potezu, ne bi dobio 4 nego samo 2 boda. To nas je odvuklo od inf comboa i iskren da budem, meni je to super. Dešavalo se da nalazimo inf interakcije, ali to je bilo u prvih 5 partija nečijeg novog špila, pa bi vlasnik to menjao/prilagođavao.
2. Igramo battlecruiser - max optimizovane verzije špilova. Ako imaš i možeš da nabaviš kartu, slobodno je ubaci. Nekad to stavi metu na igrača ako je T1 - land, Sol Ring, Kripta... Ali za sve postoji rešenje i znamo da identifikujemo pretnju za stolom.
3. Politika je dobra i mora da se sprovodi - od sitne usluge do javnog čuvanja rimuvala/kaunter spela za potez nekog drugog protivnika.
4. Zezamo se - obzirom da nemamo klub, ovo nam je najbolja situacija da se socijalizujemo i održavamo kontakt. Kanimo se u Ravnicu da dodjemo, ali momci rade, ja sam terenac, otac dvoje dece... Jednostavno, nekad nema vremena :(
5. Šta igramo - OmNom Gruul, Ezuri, Kenrith good stuf, Korvold Treasures, Karador/Old Stickfingers, Gandalf i Kuče (Pako i Haldan), Muldrotha, Lathrill, Estrid, Anowon, Extus, Meren, Alela, Osgir, Prosh, Breya, Varina, Atraxa, Nethroi, Scarab God...
6. Kad sam na terenu, nekad organizujemo spelltable, tu nam se priključuje i drug iz Kraljeva (pa imamo i U Braids i Ragnara, koji treba da postane Brago). Generalno, Spelltable je dosta dobra stvar, kad ne možemo da se skupimo, jedino što nas koči je loš net u Nemačkoj kad sam ja van
Uvek smo za razmenu ideja i mišljenja, može i vodič za build od mene za neke špilove koje imam, tako da, pokrenite temu ili šaljite PM
Someday, someone will best me.
But it won't be today, and it won't be you.

Discord : SoundwaveKG#6896
User avatar
GayLifeGain
Donator 2024. godina
Posts: 606
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Beograd(Vracar)
Age: 26
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by GayLifeGain »

Verujem da će se neko javiti dodatno da objasni šta i kako u Ravnici.
Spoiler
U Ravnici je divlji zapad
Nema pravila
nema ogranicenja
Svako sa svakim i svako za sebe
Combo, stax, nozevi i mitraljezi, neki se kriju neki se biju sa svima
Maliganise se ko kako stigne, ruke se vracaju u binder i kupe se nove
karte crno bele ne znas da li je iz nekog novog seta ili stampacu ponestalo mastila
Ratovi i primirja cesce nego u partiji CIV3
Masohizam nas drzi kao zajednicu
Spoiler
U prevodu, nema nekih pravila, ima podosta ljudi i razlicitih playgrupa, kao i da dosta ljudi ima razlicite deckove za razlicite svrhe, ali smatram da je svako forsiranje pravila za casual igranje apsolutno besmislena, Sve zavisi od osobe da li joj smeta ili ne
Opsta 2 pravila nemoj da proksujes karte koje nikad neces nabaviti, za svaki slucaj pitaj kad sedas sa novim ljudima, nemoj da greedy maliganises
U zivotu nisam cuo da klub brani proksije u casual igranju...
Disco server za MTG Srbiju ima dosta contenta, i odlican je za opstu diskusiju i razmenu ideja . Cak imate i spisak jedno 100-inak deckova koji ljudi iz Ravnice igraju.
Razumem da Forum drzi car i da je dosta ljudi naviklo, ali forumi su zastareli vec odavno, i realno sad sluzi samo za Menjanje i kupoprodaju, sto je meni(a mislim i vecini) sasvim ok. Voice chat, deljenje ekrana, private chat itd daje daleko vise pogodnosti
Ne zamerite mi na "reklami", ako bismo vec diskusije i to, zasto ne bismo negde gde vec ima ljudi i gde je lakse za pristup banana
Last edited by CHuPa on 16 Mar 2022, 18:25, edited 3 times in total.
Discord: Serby#3251
Kupujem i prodajem singlove.
User avatar
GayLifeGain
Donator 2024. godina
Posts: 606
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Beograd(Vracar)
Age: 26
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by GayLifeGain »

Je l samo meni ne radi /spoiler?
Discord: Serby#3251
Kupujem i prodajem singlove.
User avatar
Soundwave
Phyrexian Crusader
Posts: 974
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 37
Contact:
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by Soundwave »

GayLifeGain wrote: 16 Mar 2022, 17:20 Je l samo meni ne radi /spoiler?
Ni tebi ni Chupi
Someday, someone will best me.
But it won't be today, and it won't be you.

Discord : SoundwaveKG#6896
Rahllor
Posts: 199
Joined: 01 Feb 2020, 02:06
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by Rahllor »

Sto se mene tice mogli bi na discordu da napravimo spelltable grupu,pa ljudi koji nisu u mogucnosti da igraju uzivo okupe se preko spelltabla,verujem da bi dosta igraca htelo tako da se okupljamo, taman se razbije monotonija protiv spilova kojih igras stalno.
User avatar
triEDGE
Donator 2024. godina
Posts: 341
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Age: 32
Contact:
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by triEDGE »

Šta znam, meni je nekako najlepši play bio igra uživo. Zašto se ne bi organizovali u manje grupice i vikendima išli od grada do grada da igramo edh/ostalo? To bi baš razbilo monotoniju - najidealnija je naravno kućna varijanta (ko je u mogućnosti) uz mogućnost naručivanja fast fooda :D
From My Vault EDH/MODERN
viewtopic.php?p=1096#p1096
KupujemProdajem:
https://triedge.kpizlog.rs/

TELEGRAM: @urwald199x
DISCORD: triEDGE#8809
VIBER: 069/47-42-066
User avatar
pajchuga
Posts: 19
Joined: 13 Oct 2021, 23:09
Age: 27
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by pajchuga »

Rahllor wrote: 16 Mar 2022, 17:24 Sto se mene tice mogli bi na discordu da napravimo spelltable grupu,pa ljudi koji nisu u mogucnosti da igraju uzivo okupe se preko spelltabla,verujem da bi dosta igraca htelo tako da se okupljamo, taman se razbije monotonija protiv spilova kojih igras stalno.

Ja sam uvek za ovu ideju,prvo što nisam u mogućnosti da idem od grada do grada da bi igrao magic finansijski a ni vremenski,a i da nije spell tablea ne bih se ni upustio u magic jer ne bih ni imao skim da igram,ovako povrmeno uspemo da se skupimo i za sada osim jednog slučaja nestanka neta i jednog slučaja nestanka struje sve partije su bile i uzbudljive i zanimljive do samog kraja
Ps: Što se proxya tiče okej su mi čak iako vlasnik nema neku skupu kartu ali ne da se u tome pretera i ceo špil nabudži ili ceo špil uradi u proxyu,a ukoliko ima kartu ali je u više deckova uvek podržavam proxy :D
hamster
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1107
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by CHuPa »

nena veze ipak se okreće
CHuPa wrote: 16 Mar 2022, 18:43
GayLifeGain wrote: 16 Mar 2022, 17:20 Je l samo meni ne radi /spoiler?
Sada bi trebalo da radi.... tnx svima koji su javili.
User avatar
vintertid
Donator 2024. godina
Posts: 1152
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by vintertid »

Soundwave wrote: 16 Mar 2022, 17:14 0. Ne postoji smer igre - da, kao najveći ludaci, redovno bacamo kockice i krug se pravi od igrača sa najvećim rollom ka sledećem. 100 puta smo rekli da ćemo da ustanovimo smer "kazaljke na satu", ali jbg...
ovo je inace kako se radi u V:TES aka Vampirima koji je isto igra koju je napravio Richard Garfield da bude prava multiplayer igra za 5 igraca, ali su je posle bacili na djubriste da ne ugrozi prodaju magica. Ima dosta stvari u V:TES-u (koja je genijalna genijalna igra btw) koje bi mogli implementirati u commander da se poboljsa.
User avatar
CHuPa
TNT #1
Posts: 1107
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Northern hemisphere
Age: 45
Contact:
Status: Online

Re: [EDH] pitanje za proxy karte

Post by CHuPa »

vintertid wrote: 17 Mar 2022, 11:29 ovo je inace kako se radi u V:TES aka Vampirima koji je isto igra koju je napravio Richard Garfield da bude prava multiplayer igra za 5 igraca, ali su je posle bacili na djubriste da ne ugrozi prodaju magica. Ima dosta stvari u V:TES-u (koja je genijalna genijalna igra btw) koje bi mogli implementirati u commander da se poboljsa.
blob10
Post Reply

  • You do not have permission to post in chat.
@ aksa « Tue 8:32 am »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ aksa « Tue 8:30 am »
@ Ominous « Tue 1:12 am »
@ JoCar « Mon 11:36 pm »
@ JoCar « Mon 9:00 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ AnimeGuy333 « Mon 8:42 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ kakarot16 « Mon 8:21 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ aksa « Mon 7:47 pm »
@ Ominous « Mon 7:03 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ Ominous « Mon 6:55 pm »
@ JoCar « Mon 6:16 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ eNmanja « Mon 6:11 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ eNmanja « Mon 6:10 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ AnimeGuy333 « Mon 6:01 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ JoCar « Mon 5:49 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ AnimeGuy333 « Mon 5:33 pm »
@ AnimeGuy333 « Mon 5:32 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ ArtenDaelus « Mon 3:51 pm »
@ MagicalZiggy « Mon 3:28 pm »
@ Shado « Mon 2:51 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ aksa « Mon 2:49 pm »
@ Crazyfen « Mon 2:46 pm »
@ CHuPa « Mon 2:42 pm »
@ Shush « Mon 2:31 pm »
@ sluzimonarodu « Mon 2:10 pm »
has started a new topic: 010 Auction - "Sve za 100"
@ babaMiruna « Mon 1:07 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ JoCar « Mon 11:32 am »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ Crazyfen « Mon 11:00 am »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ eNmanja « Mon 10:12 am »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ Heliceras « Mon 12:27 am »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ babaMiruna « Sun 10:37 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ Crazyfen « Sun 10:36 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ eNmanja « Sun 9:13 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ babaMiruna « Sun 9:01 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ babaMiruna « Sun 8:30 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ mightynora « Sun 7:14 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ CHuPa « Sun 5:33 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ Crazyfen « Sun 4:54 pm »
has replied to: Re: 009 Auction - Sareno
@ sluzimonarodu « Sun 4:06 pm »
has started a new topic: 009 Auction - Sareno
@ CHuPa « Sun 12:44 pm »
@ sluzimonarodu « Sun 7:15 am »
@ HeroOfChernobyl « Wed 8:19 pm »
@ Chuck Norris « Wed 10:28 am »
@ triEDGE « Tue 3:40 pm »
@ vintertid « Tue 11:52 am »
@ vintertid « Tue 8:45 am »
@ skyhound « Mon 9:42 pm »
has replied to: Re: Breaking News
@ Soundwave « Mon 9:13 pm »
@ HeroOfChernobyl « Mon 8:00 pm »
@ CHuPa « Mon 4:04 pm »
@ CHuPa « Mon 11:46 am »
has replied to: Re: potrebne zemlje
@ Soundwave « Mon 11:43 am »
@ CHuPa « Mon 9:06 am »
@ Ominous « Mon 2:37 am »
@ HeroOfChernobyl « Sun 11:53 pm »
@ snowman « Sun 8:53 pm »
@ vintertid « Sun 7:25 pm »
@ CHuPa « Sun 7:14 pm »
has started a new topic: predlog za izmenu aukcija

Who is chatting

offline CHuPa