Page 2 of 2
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 00:18
by Klepic
Samo zelim da kazem da se obrati paznja koliko ljudi do sad je u Market sekciji(ne na Aukcima) objavilo da se prodaju ili kupuju odredjene karte. Garantujem da bi deo tih postova bila aukcija da nije ovih novih pravila...
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 01:23
by SerbZmaj
Mislim da nije problem sa tih 5% što se tiče novca negu su ljudi zbunjeni i iznenađeni. Ako prodam karte u vrednosti 2500 din. platiću 125 din. forumu, što nije strašno.
Ali kako to plaćamo, na koji način, na koji račun? Više izađe uplata, provizija nego sam iznos, komplikacije ako ima više manjih aukcija itd.
Izvinjavam se ako ja nisam video, čuo neke rasprave oko plaćanja ranije, ali ovo mi je ispalo iznenada...Prvi post kao nastavak nekog unutrašnjeg monologa ili rasprave. Ispada da ste se već dogovorili i odlučili ( moderatori ) pa čemu onda kao javna rasprava, zašto samo nije okačeno u vidu obaveštenja i novih pravila?
Nekako doživljavam ovaj forum kao deo zajednice. Možda grešim.
Nismo upućeni u novčane probleme oko hostinga, održavanja ili čega već.
Nismo upućeni u probleme oko moderisanja i održavanja market sekcije. Nego na jednom bam!
Ok mi je ako vlasnik, administrator, Chupa ili ko već forum vidi drugačije.
Ako smatrate forum privatnim vlasništvom onda radite kako mislite da treba.
Čitajući 3 strane treba da kontamo šta se dešava. Zar niste mogli lepo da sklepate obaveštenje npr:
Ja Žika, Mika...ili mi admini/moderatori koji plaćamo održavanje foruma i muku mučimo sa vašim aukcijama odlučili smo da troškove održavanja foruma finansiramo tako što ćemo oporezovati vas koji zarađujete pare koristeći forum kao platformu za trgovinu.
"Po meni ovo je toliko komercijalno..... zato smo se i odlučili na ovaj korak."
Šta je komercijalno? Da li to znači da će forum postati komercijalan i registrovati se zvanično i plaćati porez na prihode kao platforma koja pruža usluge, ili kako to već ide?
Ma....ova tema mi je pokazala totalno neozbiljan pristup vodjenja i vidjenja foruma.
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 07:36
by vintertid
aaa, zato nema aukcija od 1.juna? steta za forum, mislim da ce vam propasti bez aukcija, a ne verujem da ce ljudi hteti da placaju. iskreno, jedini deo foruma gde se pojavljuje vise nego tri stalna clana. ostatak foruma, osim obavestenja, realno je dead on arrival.
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 13:03
by vintertid
e, a ako su troskovi u pitanju, zasto oglobiti igrace - realno, ako nema aukcija forum ce se ugasiti, zasto ne oglobiti klubove koji se reklamiraju? - neka s vi klubovi koji stavljaju obavestenja podele taksu za odrzavanje foruma na godisnjem nivou umesto igraca, oni su pravna lica i taj trosak bi za njih trebalo da bude sitan kad se podeli na toliko delova
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 13:23
by frankie
Moje misljenje je da ne treba "globiti" nikoga, nego sistemom donacija preko patreon, gofoundme...ili slicno skupiti novac za rad foruma, a eventualni visak preusmeriti u podrsku medziku, da li u vidu nekog turnira ili sponzorisanja nacionalnog tima...mogucnosti su neogranicene.
Opet, to je samo moje misljenje.
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 13:36
by Che Guevara
What frankie said.
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 13:51
by Krivi
Slazem se sa frenkiem.

Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 14:03
by maneater
Mislim da je vreme da se zavrse sve price ovde, ova tema traje 7 dana jedva je 3 strane nabila.
Jednostavno ce se napraviti facebook grupa i tamo se mogu praviti aukcije.
Pobogu tema o pt-u na kojem je nas igrac napravio najveci uspeh ikad ima bedne 2 strane.
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 14:20
by Micko
frankie wrote:Moje misljenje je da ne treba "globiti" nikoga, nego sistemom donacija preko patreon, gofoundme...ili slicno skupiti novac za rad foruma, a eventualni visak preusmeriti u podrsku medziku, da li u vidu nekog turnira ili sponzorisanja nacionalnog tima...mogucnosti su neogranicene.
Opet, to je samo moje misljenje.
Che Guevara wrote:What frankie said.
Ako sam dobro razumeo Chupin post, odluka da se forum finansira kroz uvodjenje provizije od 5% od aukcija je "korak o kome su odlucili 2 administratora i 8 moderatora" a sada mi izgleda da 2 moderatora imaju potpuno drugacije viziju o tome kako forum treba da se finansira. Takodje nisam ni siguran ko je sve u grupi 2+8 decision maker-a posto na forumu u grupama administrators i global moderators ima zajedno 8 unique osoba.
Inace mislim da je Frenkijev predlog dobar, kao i Grujin, gde je Gruja pokazao ozbiljnu inicijativu i ponudio instant resenje.
Za kraj cu citirati (delove) Sibulovog komentara sa kojima se slazem
maneater wrote:Mislim da je vreme da se zavrse sve price ovde....
Pobogu tema o pt-u na kojem je nas igrac napravio najveci uspeh ikad ima bedne 2 strane.
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 14:50
by frankie
Ehej Micko, long time no see

Secas se vremena kad smo te svako malo zvali telefonom da nam razjasnis neka pravila
Ontopic
Administratori su doneli odluku.
Mi smo samo obavesteni da ce biti uvedena promena, nismo imali udela u tome sem gramatickih i semantickih popravki.
Re: Aukcije - plaćanje
Posted: 06 Jun 2018, 21:30
by CHuPa
Dobro veče svima.
Vragoviću, molim te da ne reklamiraš svoj sajt na ovom forumu, to je najstrožije zabranjeno (u potpis je ok, ostali tipovi reklame nisu).
Ostali:
Admin tim (bez mod tima) je doneo izvršmu odluku, koja za sada ostaje, takva kakva je.
Imate slobodu izbora
Admini su vlasnici foruma/hostinga/domena.
Ovim je svaka diskusija završena. Ovim postom zatvaramo temu.
Moj PM stoji8 vam na raspolganju.
Ispred Admin tima
Čupa