[VAZNO] Pravila za market

Prodaja, kupovina, trgovina, aukcije, bad trader.....

Moderators: gile, CHuPa, vrastko, triEDGE

Forum rules
Dragi korisnici, pre nego što počnete da koristite market sekciju i oglase, pročitajte i pridržavajte se pravila. Link do pravila je OVDE !
Post Reply
User avatar
carobnjakov_sin
Site Admin
Posts: 12
Joined: 15 Oct 2016, 22:12
Age: 16
Status: Offline

[VAZNO] Pravila za market

Post by carobnjakov_sin »

  • 1. Zamolio bih uvažene članove foruma da ne bumpuju/upuju svoje liste prečesto.
Dovoljno je da to uradite jednom nedeljno - realno malo vas prodaje/menja karte tako da stvarno ne vidim potrebu za prečestim spamovanjem. Pojedinci koji se budu oglušili o ovu hm, preporuku će biti adekvatno kažnjeni

Kazne:
komentarisanje tuđih tema - ban 7 dana
upovanje teme češće od 7 dana - ban 7 dana

Editovanje H/W liste je ok, ali imajte u vidu da u logovima vidim šta i koliko ste menjali tako da dodavanje par tačkica u post računam kao upovanje...

Bez komentarisanja tudjih tema, svi dogovori na PM. Informacije o cenama karata, vrednosti, kolicinama i bilo cemu sto nema veze sa trejdovanjem i kupovinom/prodajom, postujte na drugom mestu.

1 have/want/need/trade/buy/sell post u market sekciji je dovoljan.
1 additional post (potpuno nevezan za trade mtg-a) je moguc pod uslovima odobravanja moderatora (nesto hitno van mtg sekcije, neka informacija, neka pozajmica.... znaci nesto nestandardno), ide u odgovarajuće teme (buy hitan u buy, pozajmice u pozajmice, non-mtg u non-mtg.....)
  • 2. Postavljajte oglas tako da je razumljiv.
  • 3. postavite bitnije stvari više u poruci, manje bitne stvari niže.
Want na prvom mestu, have niže. Buy na VRHU, sell niže.
Mrzi ljude da gledaju vaše want-ove ako su nisko....
  • 4. stanje karata.
Skoro se od svih očekuje da je karta mint ili near mint.... savršenstvo snova. Realnost je takva da se čak i oštećene ili savijene karte prodaju kao M/NM. Niko ne navodi stanje karata. A trebalo bi. Ovde imate link za stanje karata: https://help.tcgplayer.com/hc/en-us/art ... Conditions
  • 5. cene.
Svi gledamo cene na jednom od dva sajta, http://www.www.magiccardmarket.eu i http://www.starcitygames.com. Kod nas je malo drugačija ponuda/potražnja. Budite spremni da se cenjkate, spremni da ponudite niže cene za svoje i lakše da trejdujete. Sarađujte. Dogovarajte, uvek može da se naruči sa neta....
  • 6. napišite odakle ste.
Ne vole svi da trejduju poštom. Ja sam prvi takav (CHuPa ovde). Kada je trejd poštom u pitanju, uobičajeno je da se prvo šalje novac, pa onda karte. Ako znate ljude sa kojima trejdujete, onda je to interna stvar. Pogotovu ako se duže poznajete i trejdujete. Postoji Bad Traders lista, sa starog foruma, ali nije bilo bad trade-a preko godinu dana, dakle živi trgovina preko foruma. Trejd sa živom osobom je drugačija stvar, dogovarate, plaćate sve uživo, Forum nema sa živim trejdom ništa
  • 7. postavite card tagove u svoje liste.
Hint: [ card ] ime_karte [ /card ]

Kratka rekapitulacija by Shale:
dzudzubajac wrote:Ukoliko vam trebaju karte na zajam za turnir, otvorite temu za taj turnir i tamo pišite (jedna tema za sve vas), nemojte na HW listama držati šta vam treba za pozajmicu za turnir
rekapitulacija:
odgovaranje na tuđu HW listu - nono, samo može PM
odgovaranje na temu "Treba mi za turnir xxx" - ok
odgovaranje na temu "Naručivanje sa neta" - ok
Pošta i slanje karata:

usled nekoliko situacija koji su se zbili u proteklih godinu dana, želim da ispred ovog foruma zamolim korisnike da nikako ne koriste usluge pošte srbije, konkretno preporučeno pismo i da na taj način šalju karte. Dosta je izgubljeno poverenja, karata i novca, najbitnije vremena, te stoga donosimo odluku da:

-Ukoliko trejdujete preko foruma, bilo da je u pitannju klasičan trejd ili aukcija, ukoliko niste sigurni da ce posiljka stici na odrediste ili je u pitanju jako vredna pošiljka, u obavezi ste da koristite vrednosno pismo ili neku od kurirskih službi.
-Ostavljanje kod radnika u klubovima je isto dozvoljeno, ako imate poverenja u radnike i sam klub. Lična primopredaja, isto ok.

Forum i ljudi koji rade i održavaju isti, ne mogu da budu garant bilo kakve uspešne transakcije, naročito ukoliko koristite preporučenu pošiljku ili obično pismo kao način slanja.

Ispred moderatorskog tima.
CHuPa.
carobnjakov_sin,
administrator foruma
http://forum.MtGSrbija.rs
MtG Srbija
Serbian Magic: the Gathering community
Post Reply

  • You do not have permission to post in chat.
@ Voja « Thu 1:35 am »
has replied to: Re: 132 - Auction
@ zar3e « Wed 10:50 pm »
has replied to: Re: 132 - Auction
@ Draza91 « Wed 10:00 pm »
has replied to: Re: 132 - Auction
@ sluzimonarodu « Wed 9:07 pm »
has started a new topic: 132 - Auction
@ Shush « Tue 8:10 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Mon 11:02 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ Voja « Mon 10:09 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ Voja « Mon 9:50 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ Shush « Mon 8:34 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ milivlad « Mon 12:56 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ zikkurat « Mon 7:49 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Mon 2:09 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ Voja « Mon 1:39 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Mon 1:26 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ Shush « Sun 11:10 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ River « Sun 3:29 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ zikkurat « Sun 3:21 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Sun 12:23 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Sun 12:20 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ River « Sun 11:22 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ zikkurat « Sun 5:11 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ zar3e « Sun 12:07 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ Shush « Sat 11:33 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ Rahllor « Sat 11:21 pm »
has started a new topic: 3. auction
@ sluzimonarodu « Sat 9:45 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Thu 2:29 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Shush « Thu 8:54 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Thu 12:58 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ JoCar « Wed 9:52 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Shush « Wed 2:58 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Wed 12:33 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ snowman « Wed 8:16 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Shush « Tue 10:12 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Ququlele « Tue 5:09 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Milanchhe « Tue 2:07 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Ququlele « Tue 11:47 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Tue 10:45 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ MagicalZiggy « Tue 10:12 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Salepet « Tue 9:01 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Tue 12:25 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ snowman « Mon 11:23 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Draza91 « Mon 10:29 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ sluzimonarodu « Mon 9:32 pm »
has started a new topic: 131 - Auction
@ sluzimonarodu « Thu 11:59 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ Spike « Wed 9:08 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ Draza91 « Wed 6:05 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ JoCar « Tue 9:20 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ Shush « Tue 9:03 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ sluzimonarodu « Tue 6:52 pm »
has started a new topic: 130 - Auction
@ sluzimonarodu « Tue 1:13 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ Shush « Sun 11:31 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ River « Sun 11:46 am »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ Voja « Sun 1:39 am »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ River « Sat 4:22 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ Shush « Sat 1:54 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ Draza91 « Sat 1:18 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ Spike « Sat 12:50 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction

Who is chatting