Investiranje u MTG

Opšta priča o magic-u....

Moderators: gile, CHuPa, vrastko

Post Reply
cetvrti2
Posts: 1
Joined: 17 Apr 2017, 00:45
Status: Offline

Investiranje u MTG

Post by cetvrti2 »

Pozdrav imam neke $$$$ pa bih hteo da investiram u Mtg.
Pitanja za klubove i ostale koji znaju nest o ovoj temi:
1.Da li je moguce kod nas od nekih nasih distributera da se nabave booster boxovi po povoljnoj ceni (cuo sam da u americi distributeri nabavljaju bb po ceni od $72 ).
2. Ima li neko iskustva sa ovakvim investiranjem mislim kupovinom boostera boxova po ceni od $77-80, posto odprilike svaki bb ima EV od oko $95-100 i prodajom kartica :D
User avatar
Ravnica BG
Posts: 804
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Investiranje u MTG

Post by Ravnica BG »

1. Teško, USA ima drugačije tržište i cene u dolarima, koje se kod nas ispeglaju pa su iste brojke, samo se računaju u evrima.
2. Zarada preko bboxa ne postoji, osim za klubove. Ako planiraš da prodaješ na našem tržištu, usrećićeš se ako vratiš nazad uložene pare.

Bonus tip: Print runovi su takvi da karte koje vrede i vredeće se štampaju ređe od krep rerova. Desi se nekad situacija da omanu procenu kolko je neka karta playable, ali je javna tajna da nisu svi jednaki :D

Bonus tip+ :

Osim ako ne planiraš da investiraš 10k evra u MtG, ne računaj da ćeš zaraditi od njega. Ovo je dobra zabava, koja se ponekad isplati. Payout je negde blizu kladionica, ali sreća u ovom slučaju prati one koji imaju resursa da otvore toliko da profit nadjača trošak. My 2 cents.
Sponsored by - Ultra Pro
SerbZmaj
Posts: 410
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Beograd
Status: Offline

Re: Investiranje u MTG

Post by SerbZmaj »

1.Da li je moguce kod nas od nekih nasih distributera da se nabave booster boxovi po povoljnoj ceni (cuo sam da u americi distributeri nabavljaju bb po ceni od $72 ).
2. Ima li neko iskustva sa ovakvim investiranjem mislim kupovinom boostera boxova po ceni od $77-80, posto odprilike svaki bb ima EV od oko $95-100 i prodajom kartica

Mislim da bi ovo moglo da ti uspe, kupis jedno deset-dvadeset kutija nove edicije, povoljno, otvoris sve i karte prodas skuplje. Zaradis milione i onda se odselis na Havaje :)
A sto pitas klubove, pa oni ti nece reci da se to isplati jer oni tako zaradjuju ogromne kolicine love.
Jeste drugacije u Americi, sa meta ( posle razotkrivanja Voltera Vajta ) su karteli presli u MtG biznis, nabavljaju jeftinije bustere iz Meksika i tajnim tunelima prebacuju u Ameriku.
Imas i drugu opciju veoma ucestalu na Balkanu, otvoris klub, ne mora nista fensi, malo slikas ako imas neku garazu ili udjes u neku mesnu zajednicu kao ono-ovo slikas za casopis, tj to se zove fantomski klub ( slicno kao fantomski ud samo ne svrbi ). Pa prijavis familiju na turnire, prvo uzu pa onda siru, komsije i drugare ( vidis isto kao biznis sa krekom ) shodno rastu apetita i lvl kluba. Samo prijavljujes, ne moras stvarno da imas turnire, sedis za kompom u kaficu i klikces. Dobijas jeftino kutije i sav promo materijal koji posle utapas sirotinji navucenoj na drogu...ovaj MtG.
Ali prvo istrazi trziste da ne uletis mozda nekome drugome na teritoriju pa da ne bude nekih 'Mexican standoff' nezgodacija.
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 37
Status: Offline

Re: Investiranje u MTG

Post by Grujah »

Kupis Power i playsete ABU dualaca, to ti najbolje drzi cenu.
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
User avatar
vintertid
Donator 2026. godina
Posts: 1196
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Investiranje u MTG

Post by vintertid »

ko sto rece Grujah, jedino karte sa rezervisane liste mogu da drze cenu, jer nikad nece biti reprintovane. Inace, kupovina bustera i kutija je najbolji nacin da odmah izgubih novac, posto se sa finansijske strane mnogo vise isplati da kupujes singlove sa neta nego da otvaras kutije, odavno expected value - EV kutije nije takva da mozes da zaradis dalje od par dana nakon izlaska edicije, ogroman broj kutija se otvara kod velikih retailera i prilagodjavaju cene ponudi koju moraju da prodaju. bolje ulazi u neki biznis nego u kartoncice.
User avatar
vintertid
Donator 2026. godina
Posts: 1196
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Status: Offline

Re: Investiranje u MTG

Post by vintertid »

Spekulacija sa zaradom se bazira na pogadjajnju koja karta koje nema mnogo u ponudi ce postati bitna izlaskom nekog enablera u novoj ediciji (i stvaranje novog deka koji ce da pocisti stolove na sledecem Pro Touru), pa onda otkupis sve kolicine jeftino i prodas kad poskupe, a to je isto veliki rizik, zahteva cekanje i poznavanje igre koje zasigurno nemas.
User avatar
Grujah
Posts: 656
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Kher Keep
Age: 37
Status: Offline

Re: Investiranje u MTG

Post by Grujah »

Klub C22 wrote:
Osim ako ne planiraš da investiraš 10k evra u MtG, ne računaj da ćeš zaraditi od njega.
Ako imas 10k evra, sigurno najpametnija stvar je da ulozis, od svih stvari, u Magic :D
Kher Keep Discord, diskusija o MTGu, MTG Turniri:
https://discord.gg/bYvd5WAUBj
User avatar
frankie
Posts: 1032
Joined: 15 Oct 2016, 19:45
Location: Taurunum
Age: 47
Status: Offline

Re: Investiranje u MTG

Post by frankie »

Ono sto mnogi ovde ne shvataju je to da se 10K Eur ne razlikuje previse od 10K Rsd sto se tice spekulacija,tako da sem ako cilj nije da se zaradi hiljadu ili dve nema smisla te pare bacati na mtg. Ako pricamo o 100K Eur, to vec otvara neke mogucnosti ali svakako ne tako sto ce se buster boxovi otvarati i prodavati na pojedinacne karte.
Girls, boys, art, pleasure.
Post Reply

  • You do not have permission to post in chat.
@ JoCar « Thu 10:02 am »
has replied to: Re: 132 - Auction
@ Milanchhe « Thu 9:42 am »
has replied to: Re: 132 - Auction
@ Voja « Thu 1:35 am »
has replied to: Re: 132 - Auction
@ zar3e « Wed 10:50 pm »
has replied to: Re: 132 - Auction
@ Draza91 « Wed 10:00 pm »
has replied to: Re: 132 - Auction
@ sluzimonarodu « Wed 9:07 pm »
has started a new topic: 132 - Auction
@ Shush « Tue 8:10 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Mon 11:02 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ Voja « Mon 10:09 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ Voja « Mon 9:50 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ Shush « Mon 8:34 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ milivlad « Mon 12:56 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ zikkurat « Mon 7:49 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Mon 2:09 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ Voja « Mon 1:39 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Mon 1:26 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ Shush « Sun 11:10 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ River « Sun 3:29 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ zikkurat « Sun 3:21 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Sun 12:23 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ MagicalZiggy « Sun 12:20 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ River « Sun 11:22 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ zikkurat « Sun 5:11 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ zar3e « Sun 12:07 am »
has replied to: Re: 3. auction
@ Shush « Sat 11:33 pm »
has replied to: Re: 3. auction
@ Rahllor « Sat 11:21 pm »
has started a new topic: 3. auction
@ sluzimonarodu « Sat 9:45 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Thu 2:29 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Shush « Thu 8:54 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Thu 12:58 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ JoCar « Wed 9:52 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Shush « Wed 2:58 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Wed 12:33 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ snowman « Wed 8:16 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Shush « Tue 10:12 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Ququlele « Tue 5:09 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Milanchhe « Tue 2:07 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Ququlele « Tue 11:47 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Tue 10:45 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ MagicalZiggy « Tue 10:12 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Salepet « Tue 9:01 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Voja « Tue 12:25 am »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ snowman « Mon 11:23 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ Draza91 « Mon 10:29 pm »
has replied to: Re: 131 - Auction
@ sluzimonarodu « Mon 9:32 pm »
has started a new topic: 131 - Auction
@ sluzimonarodu « Thu 11:59 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ Spike « Wed 9:08 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ Draza91 « Wed 6:05 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ JoCar « Tue 9:20 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ Shush « Tue 9:03 pm »
has replied to: Re: 130 - Auction
@ sluzimonarodu « Tue 6:52 pm »
has started a new topic: 130 - Auction
@ sluzimonarodu « Tue 1:13 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ Shush « Sun 11:31 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ River « Sun 11:46 am »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ Voja « Sun 1:39 am »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ River « Sat 4:22 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction
@ Shush « Sat 1:54 pm »
has replied to: Re: 129 - Auction

Who is chatting

offline Rahllor